Welcome
Hoş Geldiniz!!^_^<strong>KİPTASHABERCİTY</strong>.

Sitemizi Öncelikle Ziyaret Ettiğiniz İcin Teşekkürler. <a href="/profile.php?mode=register">ÜYE OLMAK İCİN BURAYA TIKLAYIN ---</a>

KURALAR VE TESLİM TARİHLERİ

Maltepe 1 Etap Konutları ile ilgili yazışmalar

KURALAR VE TESLİM TARİHLERİ

Mesajby jerkeom » 04 Haz 2009 14:53

ARKADAŞLAR BEN MALTEPE 1.ETAP HAK SAHİBİYİM BU KONUTLARA BAŞVURUDA BULUNURKEN KİPTAŞ 17 TEMMUZ DA TESLİM EDECEĞİNİ SÖYLEMİŞTİ BUGÜN KİPTAŞI ARADIM VE BANA VERİLEN BİLGİ KURULARIN TEMMUZ AYINDA TESLİMATLARIN İSE KURUDAN 1,5-2 AY SONRA OLACAĞINI SÖYLEDİLER YANİ BİZE KİPTAŞ BİZE TAM 3 AY GEÇ TESLİM EDECEK NORMALDE BİZİM TEMMUZDA EVLERİMİZDE OLMAMIZ GEREKMİYORMUYDU?
jerkeom

kura teslim

Mesajby test12 » 04 Haz 2009 16:58

Herkese merhaba,

Artık kura ve teslim tarihlerini tartışmaya başladık.
Taşınma planları, yeni eşyalar, şerefiye paraları vb.ni düşünmeye başlamanın vakti geldi.

*

KİPTAŞ'a sorulan sorularda diğer KİPTAŞ projelerinde olduğu gibi belirsiz cevaplar, keyfi yanıtlar da başladı galiba.

Tuzla 2.etap forumunu takip ettiyseniz eğer, her seferinde yalan - yanlış bilgiler, geçiştirmelerle insanlar mağdur edildi ve hala bu belirsizlikler devam ediyor.

Tepkileri azaltmak için KİPTAŞ kura çekti ve şerefiyeleri belirledi.
Bunun sonucunda da hak sahipleri henüz taşınmadıkları evlerin bir de şerefiyelerini ödemek zorunda kalarak daha da fazla mağdur oldular.
Kira + kredi ödemesinde zorlanan pek çok insan üzerine bir de şerefiye parası ödedi (belki de ödeyemedi).

Benzer şeylerin başımıza gelmemizi için neler yapabiliriz ?
Bence şimdiden ortak bir tavır belirleyelim.

Sonrasında site yönetimi ödemeler vb. konularda da detaylı konuşulması gereken konular var.
Bu konularda da tecrübesi olan arkadaşların bilgilerine başvurmakta fayda var.
test12

Mesajby jerkeom » 05 Haz 2009 13:51

İNŞ BİZİM DAİRELERDE SİZİNKİ GİBİ OLMAZ AMA DURUM ONU GÖSTERİYORKİ ÇOK ZORLANACAĞIZ HEM KİRA HEM ŞEREFİYE DERKEN BÜTÇEMİZE BİR HAYLİ YÜK GELECEK BEN 700 TL KİRA VERİYORUM 3 AYDA YAPAR 2100 TL KİPTAŞ BENİ TAM BU KADAR ZARARA UĞRATACAK
jerkeom

Mesajby demetgulay » 25 Haz 2009 11:14

Arkadaşlar 1.etap kura tarihleri ve teslim tarihleriyle ilgili bilgisi olan varmı acaba.
demetgulay

Mesajby huskar » 28 Haz 2009 00:39

Merhaba,
benım kıptas ıle en son konusmamda agustosun ılk ıkı haftası ıcerısınd teslım ve teslımden bır hafta oncede kura olacagı soylenmıstı.
huskar

Mesajby JOKERMT » 29 Haz 2009 22:29

Sizce kuralarda İSTİSMAR olacağına inanan arkadaşlar var mı??
Benim bu konuda şüphelerim var!!!
JOKERMT

1. etap teslim

Mesajby test12 » 03 Tem 2009 14:47

Merhaba,

Bugün www.emlakkulisi.com sitesinde bir haber çıktı

1. etap teslim tarihi Ağustos 2009 demiş.

Son günlerde siteyi ziyaret eden arakdaşlar görüşlerinizi alabilir miyim ?

Sizce mümkün mü ?

http://www.emlakkulisi.com/18131_kiptas ... lim_ediyor
test12

Mesajby jerkeom » 06 Tem 2009 14:40

SON GÜNLERDE ŞANTİYEYE GİDEN VARMI ARKADAŞLAR ARANIZDA EN SON BEN GİTTİĞİMDE BANA SADECE ÇEVRE DÜZENLEMESİ KALDIĞINI SÖYLEDİLER EMLAK KULİSİNDE AĞUSTOS 2009 YAZIYOR SİZCE AĞUSTOS AYINDA EVLERİMİZDE OLABİLECEKMİYİZ BİRDE ŞEREFİYE ÜCRETİN NE KADAR OLCAK BU KONUDA BİLGİSİ OLAN ARKADAŞLAR YAZARSA SEVİNİRİM
jerkeom

Mesajby ozoerdal » 06 Tem 2009 15:21

jerkeom yazdı:SON GÜNLERDE ŞANTİYEYE GİDEN VARMI ARKADAŞLAR ARANIZDA EN SON BEN GİTTİĞİMDE BANA SADECE ÇEVRE DÜZENLEMESİ KALDIĞINI SÖYLEDİLER EMLAK KULİSİNDE AĞUSTOS 2009 YAZIYOR SİZCE AĞUSTOS AYINDA EVLERİMİZDE OLABİLECEKMİYİZ BİRDE ŞEREFİYE ÜCRETİN NE KADAR OLCAK BU KONUDA BİLGİSİ OLAN ARKADAŞLAR YAZARSA SEVİNİRİM

6,7 ve 8 nolu bloklarda çalışma devam ediyor..
ayrıca çevre düzenlemesi ve havuzun dış camları takılıyordu bana göre sorunsuz devam ediyor..hatta çevre düzenlemesi için bile biraz
bitki getirmişlerdi ayrıca yürüme yollarının çalışması devam ediyor..
ozoerdal

Mesajby beykoz » 06 Tem 2009 15:25

JOKERMT yazdı:Sizce kuralarda İSTİSMAR olacağına inanan arkadaşlar var mı??

Arkadaşım hiçbir şüphen olmasın. 2 adet küre var. İlk küreden isim çekiliyor. İsmi okunan kişi 2. küreden dairesini çekiyor. Gayet hakkaniyetli ve hak geçmiyor inanın. Tuzla 2. etap kura çekiminde 700 daire vardı. Biz 695. sırada dairemizi çektik güneybatı daire çıktı. Yani anlayacağınız kürenin içinde sadece 5 top vardı ve biz bu daireyi çektik.
Kullanıcı avatarı
beykoz

Mesajby jerkeom » 06 Tem 2009 15:27

cevabın için tşk ederim inşallah dedikleri tarihte evlermize geçer otururuz benim beklemeye tahammülüm yok çok zor şartlar altında taksitleri ödüyorum birde kiradayım düşünün artık istanbul da bir ev sahibi olmak ve kira oturup geçinmek gerçekten çok zor.Kuraları bu ay içinde çekeceklerini söylemişti kiptaş acaba ayın kaçında çekerler ? birde kuradan ne kadar zaman sonra teslim ederler ?
jerkeom

Mesajby KUZEY » 06 Tem 2009 19:38

Artık tarihler konusunda ne kiptaş ne de şantiye cevap vermiyor. Temmuz 15 teslim denilmişti. Davetiyeler gönderilecek denilmişti.Fakat hiç bir yerden cevap alamadık.
KUZEY

Mesajby Zagor » 06 Tem 2009 22:04

Kişisel tahminime göre ekim'den önce evlerimize geçmek pek mümkün değil gibi.
Kullanıcı avatarı
Zagor

Mesajby huskar » 06 Tem 2009 23:18

Merhaba arkadaslar.
pazar gunu sıteye gıttıgımde tesadufen santıye sefı ıle karsılastım.
bıtısı ıkı ay sonra dedı.
fazla ıs kalmamıs o kadar surmez dedıgımde ısrarla ıkı aydan once bıtmez dedı.
huskar

Mesajby JOKERMT » 07 Tem 2009 00:32

Arkadaşlar,

Hemen ilk girişteki daireler bahçekatı 150m2 oluyor değilmi?
onu arkasındaki 105 m2 satış ne denmişti.
Bilgisi olan varmı?
:cry: [b][align=center][align=justify]
JOKERMT

Mesajby KUZEY » 07 Tem 2009 09:46

Zagor yazdı:Kişisel tahminime göre ekim'den önce evlerimize geçmek pek mümkün değil gibi.

merhaba,
siz kiptaşla daha yakından alakadarsınız genelde çoğu haberleri sizden aldık. neden ekim dediniz sizce yetişmeyecek olan ya da sorun nedir?
ben adres değişikliği için kiptaşı aradım geçen tekrar sordum eylülde evlere geçilmeye başlanabilir dedi ama kesin cevaplar değil. yani artık hayırlısı.
KUZEY

Mesajby Zagor » 07 Tem 2009 12:06

KUZEY yazdı:
Zagor yazdı:Kişisel tahminime göre ekim'den önce evlerimize geçmek pek mümkün değil gibi.

merhaba,
siz kiptaşla daha yakından alakadarsınız genelde çoğu haberleri sizden aldık. neden ekim dediniz sizce yetişmeyecek olan ya da sorun nedir?
ben adres değişikliği için kiptaşı aradım geçen tekrar sordum eylülde evlere geçilmeye başlanabilir dedi ama kesin cevaplar değil. yani artık hayırlısı.

Selam,
Herhangi bir yerden duyumum yok. Sadece gözlemlerim sonucu oluşan kendi şahsi fikrimdir. Eylül'de teslim edilse bile hemen oturmaya başlayamayacağız ki; temizliği var, yaptırılacak dolaplar var, elektrik-su-gaz bağlantıları var, varda var:)
Kullanıcı avatarı
Zagor

Mesajby Zagor » 07 Tem 2009 12:46

JOKERMT yazdı:Arkadaşlar,

Hemen ilk girişteki daireler bahçekatı 150m2 oluyor değilmi?
onu arkasındaki 105 m2 satış ne denmişti.
Bilgisi olan varmı?
:cry: [b][align=center][align=justify]

Ben bu konuya bir süre önce değinmiştim. Pek ses getirmedi ama kuralar çekildikten sonra eminim bazı benim gibi giriş kat sahipleri çok gürültü çıkaracak. Ben 150 m2 giriş kat daire sahibiyim ve daireyi alırken giriş katlarının altında bahçe katları olacağı bilgisi verilmişti. Geçen kış birşey sormak için Kiptaş'ı aradığım da öğrendim ki; eğer yanılmıyorsam A-13, A-12 ve A-1, A2 bloklarında (yani önlerdeki ilk 2 veya 3 blok) bahçe katı yokmuş. Daha doğrusu bahçe katı var ama bu dairelerin manzarası güzel olduğu için giriş katı olarak değerlendirilecekmiş. Yani senin önün açık diye giriş kat parası ödeyerek aslında bahçe katı satmış oluyorlar. Bu bence mahkemelik bir olay.
Arkadaki bloklarda sorun yok, bize satış aşamasında anlattıkları gibi; bu bloklarda 150 m2 giriş katı daireleri, giriş kapısıyla aynı katta ve 150 m2 ler arka daireler olduğu için kot farkından dolayı 2. kat duruyor. Bahçe katına girmek için bir kat aşağıya iniyorsunuz.

O öndeki bahçe katları çok güzel, kendilerine ait özel bahçeleri var gibi. Doğrusu kurada bu daireleri çekenlerden şerefiye farkı almalarıydı. Şimdi nasıl olacak bilmiyorum.
Saygılar,
Kullanıcı avatarı
Zagor

Mesajby jerkeom » 07 Tem 2009 14:22

EKİM ÇOK GEÇ ARKADAŞLAR BENCE BİZİM GÖRMEYE GİTTİĞİMİZ ÖRNEK DAİRELER GİRİŞ KAT DEĞİLMİ ARKADAŞLAR YOKSA O DAİRELERİN ALTINDA MI KALIYOR GİRİŞ KATLAR BEN ANLAMADIM GİRİŞ KATLAR NERELERİ BAHÇE KATLARI NERELERİ BEN ÖRNEK DAİRELERİ BİLİYORUM GİRİŞ KAT OLARAK YANLIŞ BİLİYORSAM LÜTFEN BENİ BİLGİLENDİRİN
jerkeom

Mesajby semih » 07 Tem 2009 14:59

jerkeom yazdı:EKİM ÇOK GEÇ ARKADAŞLAR BENCE BİZİM GÖRMEYE GİTTİĞİMİZ ÖRNEK DAİRELER GİRİŞ KAT DEĞİLMİ ARKADAŞLAR YOKSA O DAİRELERİN ALTINDA MI KALIYOR GİRİŞ KATLAR BEN ANLAMADIM GİRİŞ KATLAR NERELERİ BAHÇE KATLARI NERELERİ BEN ÖRNEK DAİRELERİ BİLİYORUM GİRİŞ KAT OLARAK YANLIŞ BİLİYORSAM LÜTFEN BENİ BİLGİLENDİRİN

Onlar bahçe katı değil mi? Yani üstünde giriş kat olmayan bahçe katları bunlar.?!
Altında bahçe katı olmayan giriş kat mı?? Giriş kat dediğinin altında bahçe katı olur bi kere...
semih

Mesajby Zagor » 07 Tem 2009 16:44

semih yazdı:
jerkeom yazdı:EKİM ÇOK GEÇ ARKADAŞLAR BENCE BİZİM GÖRMEYE GİTTİĞİMİZ ÖRNEK DAİRELER GİRİŞ KAT DEĞİLMİ ARKADAŞLAR YOKSA O DAİRELERİN ALTINDA MI KALIYOR GİRİŞ KATLAR BEN ANLAMADIM GİRİŞ KATLAR NERELERİ BAHÇE KATLARI NERELERİ BEN ÖRNEK DAİRELERİ BİLİYORUM GİRİŞ KAT OLARAK YANLIŞ BİLİYORSAM LÜTFEN BENİ BİLGİLENDİRİN

Onlar bahçe katı değil mi? Yani üstünde giriş kat olmayan bahçe katları bunlar.?!
Altında bahçe katı olmayan giriş kat mı?? Giriş kat dediğinin altında bahçe katı olur bi kere...

Merhaba Semih,
Her normal insan senin-benim gibi düşünürdü. Ama malesef öyle değil. Manzarası güzel diye giriş katı olarak satmışlar, halbuki bahçe katı olarak değerlendirilip şerefiye farkı alınmalıydı.
Kullanıcı avatarı
Zagor

Mesajby jerkeom » 07 Tem 2009 17:33

zagor arkadaşım benim öğrenmek istediğim örnek 105 m2 daireler yani gidip gördüğümüz ve daireler bunlar giriş katlarmı? değilseler giriş katlar örnek dairenin altındamı üstündemi kalıyor benim kafam iyice karıştı bana yardımcı olursan sevinirim bu konuda
jerkeom

Mesajby Zagor » 07 Tem 2009 17:45

jerkeom yazdı:zagor arkadaşım benim öğrenmek istediğim örnek 105 m2 daireler yani gidip gördüğümüz ve daireler bunlar giriş katlarmı? değilseler giriş katlar örnek dairenin altındamı üstündemi kalıyor benim kafam iyice karıştı bana yardımcı olursan sevinirim bu konuda

Benim verdiğim bilgiler 150 m2 ile ilgili. 105 m2 ile ilgili uygulamayı bilmiyorum gerçekten, yanlış bilgi vermeyeyim. 105 m2 lerin giriş ve bahçe katları arasında fiyat farkı varmıydı?
Kullanıcı avatarı
Zagor

Mesajby semih » 07 Tem 2009 18:00

Zagor yazdı:
jerkeom yazdı:zagor arkadaşım benim öğrenmek istediğim örnek 105 m2 daireler yani gidip gördüğümüz ve daireler bunlar giriş katlarmı? değilseler giriş katlar örnek dairenin altındamı üstündemi kalıyor benim kafam iyice karıştı bana yardımcı olursan sevinirim bu konuda

Benim verdiğim bilgiler 150 m2 ile ilgili. 105 m2 ile ilgili uygulamayı bilmiyorum gerçekten, yanlış bilgi vermeyeyim. 105 m2 lerin giriş ve bahçe katları arasında fiyat farkı varmıydı?

Merhaba,
105 m2'de bahçe katı diye bir şey yok. Böyle bir satış da yapılmadı zaten...
Sadece giriş kat için satış yaptılar.

saygılar.
semih

Mesajby semih » 07 Tem 2009 18:02

Zagor yazdı:
semih yazdı:

Merhaba Semih,
Her normal insan senin-benim gibi düşünürdü. Ama malesef öyle değil. Manzarası güzel diye giriş katı olarak satmışlar, halbuki bahçe katı olarak değerlendirilip şerefiye farkı alınmalıydı.

Giriş katı olarak değerlendirip, bir de şerefiye isterlerse sen o zaman seyret şenliği.
semih

Mesajby jerkeom » 09 Tem 2009 10:13

evet biliyorum 105 m2 daireleirn bahçe katı yok ama benim merak ettiğim baktığımız örnek 105 m2 daireler giriş katmı değilse giriş katlar hangi daireler birde giriş katlardan şerefiye bedeli alınacakmı arkadaşlar alınırsa tahmini ne kadar olur?
jerkeom

serefiye

Mesajby test12 » 09 Tem 2009 11:01

Bildiğim kadarıyla şerefiyeleri belirlediler.

Kiptaş'ı arayıp sorabilirsiniz.

Kiptaş'tan yanıt alamazsanız, sitenin karşısındaki emlakçıdan öğrenebilirsiniz.

Diva Danışmanlık Gayrimenkul
ADRES:ZÜMRÜTEVLER MAH. HANDEGÜL SOK. NO:163/B MALTEPE-İST. TEL:0216 457 07 35 FAKS: 0216 457 07 45 CEP : 0555 329 41 91 KİPTAŞ MALTEPE KONUTLARI 1.ETAP KARŞISI www.divadanismanlik.com
test12

Mesajby jerkeom » 09 Tem 2009 11:31

ben şimdi aradım kiptaşı şerefiye bedellerinin henüz netleşmediği ve kuraların ağustosun 20 sinden sonra olacağını ama tam net değil dediler arkadaşlar biz evlere aralık 2009 da yerleşiriz görürsünüz bakın burayada yazıyorum kiptaş hangi projesini zamanında teslim ettiki bizimkileri etsin
jerkeom

maltepe 1. etap kura tarihleri

Mesajby htas » 12 Tem 2009 16:22

arkadaşlar dün şantiyeye gittim bu inşaat ne eylülde ne de ekimde biter 2010 da ancak biter. :cry:
Bu benim fikrim, ancak oradaki görevlilere sordum kuralar ağustos sonu teslimler eylül sonunu bulur diye duyumlarımız var dediler.
Kullanıcı avatarı
htas

Mesajby jerkeom » 13 Tem 2009 14:03

DURUM İYİ DEĞİL YANİ ŞANTİYEDE YA BEN BİLİYORDUM KİPTAŞ HANGİ PROJESİNİ ZAMANINDA TESLİM ETMİŞKİ BUNU DA TESLİM ETSİN
jerkeom

Mesajby demetgulay » 13 Tem 2009 14:12

Arkadaşlar bunları duyunca valla çok canım sıkılmaya başladı.Bütün planları ağustosa göre ayarlamıştık.Okullar açıldıktan sonra teslimler başlarsa benim açımdan baya zor olacak.Kesin bilgilerede kimseden ulaşamıyoruz.Ne yazıkki bitmeyen bir çevre düzenlemesi var.
demetgulay

Mesajby test12 » 13 Tem 2009 14:42

Hem pahaliya ev aliyoruz.
Ne aldigimizi bilmiyoruz.
Projenin resimleri plani vs. Her sey sahte
Malzeme kalitesi vs. Yazilanlarla alakasi yok.

150-200 milyon tl cirosu olan bir projede ortada muhatap yok.
Bizzat belediye baskani 22 ayda tamamlamayi planliyoruz diyor ama simdi teslim tarihini soyleyecek kimse yok

Sozlesme muallak otesi

Bu adamlarin isleri gucleri yalan dolan. Projeyi sattilar gerisi umurlarinda degil.
Ama tabi enayilik bende. Acemilik mi dersiniz ne derdeniz deyin. Bir daha bu adamlarin ipiyle kuyuya inmem.

Kiptas'tan ne ev alirim ne tanidiklarima aldiririm.
Kiptas benim icin bitmistir.

Ertesi gun tasinamayacagim hic bir eve de bes kurus odemem.

*
Bakalim daha site aidatlariyla kimleri zengin edecegiz.
test12

Mesajby jerkeom » 13 Tem 2009 14:50

evet benimde canım çok sıkılıyor bu konuya çünkü kiradayım ve biranönce lanet ev sahibinden kurtulmak istiyorum ama ne yazıkki kiptaş yine yaptı yapacağını ben en konuştuğumda kiptaşka kuraların ağustosun 20 sinden sonra olacağı kim bilir teslimatlar ne zaman olur bence aralık tan önce evlere giremeyiz arkadaşlar çünkü kiptaş sözleşmedeki 24 ayı doldurmak istiyor bence yanılmıyorsam sözleşmede normal süre 18 ay olarak geçiyor kiptaşın bu süreyi 6 ay uzatma hakkı var neyse artık kiptaşın ipiyle kuyuya inilmez onu öğrendim
jerkeom

Mesajby beykoz » 13 Tem 2009 14:53

jerkeom yazdı:evet benimde canım çok sıkılıyor bu konuya çünkü kiradayım ve biranönce lanet ev sahibinden kurtulmak istiyorum ama ne yazıkki kiptaş yine yaptı yapacağını ben en konuştuğumda kiptaşka kuraların ağustosun 20 sinden sonra olacağı kim bilir teslimatlar ne zaman olur bence aralık tan önce evlere giremeyiz arkadaşlar çünkü kiptaş sözleşmedeki 24 ayı doldurmak istiyor bence yanılmıyorsam sözleşmede normal süre 18 ay olarak geçiyor kiptaşın bu süreyi 6 ay uzatma hakkı var neyse artık kiptaşın ipiyle kuyuya inilmez onu öğrendim

Kiptaşın bütün sözleşmeleri normal 24 ay + 6 ay daha uzatma hakkı var. Yani 30 ay.
Kullanıcı avatarı
beykoz

Mesajby semetey » 14 Tem 2009 19:11

Kiptaşla dün telefonla görüştüğümde ağustos sonu kura, eylül sonu teslim diyorlar, şerefiye ile ilgili 105 m2 ler için ne olur diye sorduğumda, sıkı durun +-17bin TL aralığında olabilir diyorlar, ama benimle konuşan bayan satış temsilcisiydi ve biran evvel bişeyler uydurup tlf u kapatmaya çalışıyor gibiydi. Ben de meraklanıp diva emlağı aradım, şerefiye için +-4bin TL olabilir dedi ağustos sonu gibi teslim alırsınız dedi, Özyazıcının şantiyesini aradığımda ağustos 15 e kadar Kiptaşa teslim etmeye çalıştıklarını ve biran evvel hatta daha öncesinde bitirmeye çalıştıklarını söylediler. İnşallah Ağustos 15te bitirirler ve eylüle kadar evlerimizi teslim almış oluruz.
Kuralarda istismar olabileceği ihtimalinden bahsedilmiş, bu çok önemli bir konu.. Ciddi duyumları olan arkadaşlar varsa biran evvel yazsınlar ki, geç olmadan tedbir almaya çalışabilelim.
Sitede çok emeğinin geçmiş olduğunu gördüğüm Zagorla tanışmak benim içinde çok keyifliydi, kendisine tekrar teşekkür ediyorum.
semetey

Mesajby beykoz » 15 Tem 2009 00:01

semetey yazdı:Kiptaşla dün telefonla görüştüğümde ağustos sonu kura, eylül sonu teslim diyorlar, şerefiye ile ilgili 105 m2 ler için ne olur diye sorduğumda, sıkı durun +-17bin TL aralığında olabilir diyorlar, ama benimle konuşan bayan satış temsilcisiydi ve biran evvel bişeyler uydurup tlf u kapatmaya çalışıyor gibiydi. Ben de meraklanıp diva emlağı aradım, şerefiye için +-4bin TL olabilir dedi ağustos sonu gibi teslim alırsınız dedi, Özyazıcının şantiyesini aradığımda ağustos 15 e kadar Kiptaşa teslim etmeye çalıştıklarını ve biran evvel hatta daha öncesinde bitirmeye çalıştıklarını söylediler. İnşallah Ağustos 15te bitirirler ve eylüle kadar evlerimizi teslim almış oluruz.
Kuralarda istismar olabileceği ihtimalinden bahsedilmiş, bu çok önemli bir konu.. Ciddi duyumları olan arkadaşlar varsa biran evvel yazsınlar ki, geç olmadan tedbir almaya çalışabilelim.
Sitede çok emeğinin geçmiş olduğunu gördüğüm Zagorla tanışmak benim içinde çok keyifliydi, kendisine tekrar teşekkür ediyorum.

Öncelikle Hayırlı geceler. Size kendi gözlerimle gördüğüm bir şerefiye bedelini söyleyeyim de 17.000 TL nin sizin projeye göre doğru olduğunu anlayabilesiniz. Sizin konutlar lüx sınıfına giriyor Tuzla 2. etap 75 m2 bir dairenin +4.000 TL şerefiye ödediğini gördüm. Kıyasını siz yapın artık.
Kura çekimine gelince iki adet küre var birinci küreden isim çekiliyor ismi okunan geliyor ikinci küreden kendi dairesinin kurasını çekiyor. Eğer kuraya gelmezseniz yerinize Noter kura çekiyor. En önemli nokta bütün kura çekimi KAMERA ya çekiliyor. Biz 700 dairelik kurada 695. kuramızı çektik güney-batı bir daire çıktı. Yani anlayacağınız kurada herhangibir istismar olmuyor.
Kullanıcı avatarı
beykoz

Mesajby semih » 15 Tem 2009 08:59

Merhaba,

Kiptaş ile yaptığımız protokolün 7.5 maddesinde şerefiye bedelinin konut satış bedelinin %10'unu geçemeyeceğine iklişkin hüküm var. 105 m2 satış fiyatı 145,000
olduğuna göre 14,500'ü geçemez. 17,000 olmasada 14,500'e kadar yolu var.

Kesin bilgim yok ama belki bu tutara taksit yapılıyordur.
semih

Mesajby jerkeom » 15 Tem 2009 10:47

arkadaşlar ben bugün konuştum kiptaşla şerefiye bedelinin en fazla 4.000 tl olacağını söylediler ve rakamların kuralardan sonra netleşeceğini söylediler ama 4.000 tl yi geçmeyecekmiş giriş katlardaki arkadaşlarda konutun durumuna göre şerefşye bedeli alabicek veya vereceklerdir
jerkeom

Mesajby demetgulay » 15 Tem 2009 10:53

Kiptaşla görüşen arkadaşlar kuraların kesin ne zaman çekileceğini öğrendilermi acaba.Artık beklemekten çok sıkıldık.
demetgulay

Mesajby jerkeom » 15 Tem 2009 11:15

kuralar ağustosta teslimatlar ise eylül ayında kiptaşın verdiği bilgiler bunlar
jerkeom

Mesajby demetgulay » 15 Tem 2009 11:37

Yani yavaş yavaş hazırlanmaya başlayalımmı arkadaşlar.
demetgulay

Mesajby htas » 18 Tem 2009 17:42

arkadaşlar bu ülkede kime güveneceğimizi şaşırmış durumdayım. aldığım son duyumlarda A13. blok 150 m2 daireler değerli sakinlerine kavuvuşmuş durumda. yazık yazık. bu blok yüksek kesim (?) tarafından beğenilip çoktan kapatılmış bile. nerede kaldı hak, hukuk. bizim gibi garibanlar da kura ne zaman, teslim ne zaman diye bekleyedursun. bu konuyu özellikle araştırmanızı rica ediyorum.
Kullanıcı avatarı
htas

Mesajby b » 20 Tem 2009 11:30

notere nasil bir bahane bulacaklarini merak ettim simdi? sonucta kuraya gidildiginde o bloktan hic daire cikmadiginda kureden, herkes anlayacak...bu duyumu nerden aldiniz.. asli oldugundan eminmisin..gecen ay oglumun okulundada kuradaydik ve hersey kuralina uygundu.. ama daha sonra yolda karsilastigim bir arkadas bana oyun yapildigini iddia etti .. gozlerimle gormustum oyun yoktu yinede laf cikabildi ama .. umarim sizin iddianizinda alti boyle bostur ve 848 hak sahibide hakkiyla dairelerine kavusur..
b

Mesajby Zagor » 20 Tem 2009 11:53

tashakan yazdı:arkadaşlar bu ülkede kime güveneceğimizi şaşırmış durumdayım. aldığım son duyumlarda A13. blok 150 m2 daireler değerli sakinlerine kavuvuşmuş durumda. yazık yazık. bu blok yüksek kesim (?) tarafından beğenilip çoktan kapatılmış bile. nerede kaldı hak, hukuk. bizim gibi garibanlar da kura ne zaman, teslim ne zaman diye bekleyedursun. bu konuyu özellikle araştırmanızı rica ediyorum.

Sözleşmelerde belirtiliyor. Eğer yeterli sayıya ulaşabiliyorsanız kendi komşularınızı seçebiliyorsunuz. Binayıda seçebiliyormusunuz tam hatırlayamadım şimdi. Ama diğer arkadaşlarında belirttiği gibi, imzaladığımız sözleşmeye istinaden Kiptaş istediği binada, kuraya sokmadan nokta satış yapma hakkına sahip. Ben şahsen kuralarda bir usulsüzlük yapılabileceğine bir ihtimal vermiyorum.
Herkese iyi haftalar
Kullanıcı avatarı
Zagor

Mesajby bektas12 » 21 Tem 2009 13:04

Zagor yazdı:
tashakan yazdı:arkadaşlar bu ülkede kime güveneceğimizi şaşırmış durumdayım. aldığım son duyumlarda A13. blok 150 m2 daireler değerli sakinlerine kavuvuşmuş durumda. yazık yazık. bu blok yüksek kesim (?) tarafından beğenilip çoktan kapatılmış bile. nerede kaldı hak, hukuk. bizim gibi garibanlar da kura ne zaman, teslim ne zaman diye bekleyedursun. bu konuyu özellikle araştırmanızı rica ediyorum.

Sözleşmelerde belirtiliyor. Eğer yeterli sayıya ulaşabiliyorsanız kendi komşularınızı seçebiliyorsunuz. Binayıda seçebiliyormusunuz tam hatırlayamadım şimdi. Ama diğer arkadaşlarında belirttiği gibi, imzaladığımız sözleşmeye istinaden Kiptaş istediği binada, kuraya sokmadan nokta satış yapma hakkına sahip. Ben şahsen kuralarda bir usulsüzlük yapılabileceğine bir ihtimal vermiyorum.
Herkese iyi haftalar

NEREDEN VE NASIL ÖĞRENDIGINIZI SÖYLERSENİZ BELKI BİŞEYLER YAPABİLİRİZ BU KONUDA...AMA UMARIM DEDİKODUDUR :(((
bektas12

Mesajby bektas12 » 21 Tem 2009 13:05

bektas12 yazdı:
Zagor yazdı:

Herkese iyi haftalar

NEREDEN VE NASIL ÖĞRENDIGINIZI SÖYLERSENİZ BELKI BİŞEYLER YAPABİLİRİZ BU KONUDA...AMA UMARIM DEDİKODUDUR :(((

BU ARADA KİPTAŞDAN MALTEPE 1.ETAPTA KESINLIKLE NOKTA SATISI YAPILMADIGI SÖYLENİYOR KIPTAŞTAKİ YETKILILER TARAFINDAN..
bektas12

Mesajby ozoerdal » 21 Tem 2009 13:24

bektas12 yazdı:
bektas12 yazdı:
Zagor yazdı:

Herkese iyi haftalar

Arkadaşlar..
1. etap ta nokta satışı olma şansı yok..
niye?
878 dairenin tamamı kura usulü satıldığı için

ama 2. etapta olabilir diye düşünüyorum çünkü orada satılmayan daire var daha.

BU ARADA KİPTAŞDAN MALTEPE 1.ETAPTA KESINLIKLE NOKTA SATISI YAPILMADIGI SÖYLENİYOR KIPTAŞTAKİ YETKILILER TARAFINDAN..
ozoerdal

Mesajby bektas12 » 21 Tem 2009 13:36

ben baska bıseye daha değinmek ıstıyorum uzun zamandır aklıma taklıor...150 m2 lik evlerin mahal mahal net alanları toplandıgında yaklasık 115 m2 edıyor..Brüt alan 150 m2 tamam onu anladık da net 115 cok dusuk geldı bana..hemen hemen %25 gıbı bı kayıp..bunun normal degerlerı nedır..bılen varsa yardımcı olsun lutfen..
bektas12

Mesajby demetgulay » 23 Tem 2009 11:38

Arkadaşlar teslim tarihini ekim olarak söylüyorlar.Bilginiz varmı acaba.
demetgulay

Mesajby KUZEY » 23 Tem 2009 13:17

hergün herkes farklı birşey söylüyor kendim 2 kez kiptaş genel müdürlüğü farklı zamanlarda aradım. iksindede agustos ortası kura eylül teslim deniliyor.Sizler yazışmanızda aralık ekim kasım diyorsunuz. bu cevapları sizler kimlerden alıyorsunuz merak ediyorum. benim gibi kiptaşı arayıp farklı bir cevap alan var mı? birde ben çok uzun zamandır hiç gidemedim. temmuz 15 de evler kiptaşa teslim olacaktı son durum nedir? bilgisi olanların cevap vermesini rica ederim.
KUZEY

Mesajby demetgulay » 23 Tem 2009 13:30

Bugün arkadaş kiptaşı aramış.Evlerin alt yapısında sorun olduğunu o yüzden kuraların eylül sonu teslimlerin ekimde olacağını söylemişler.Ayrıca maltepeyide arayıp aynı cevabı alınca çok şaşırmış.
demetgulay

teslim tarihi

Mesajby test12 » 23 Tem 2009 13:46

sayın "demetgulay"

Siz hiç Kiptaş'ı aradınız mı ? Teslim tarihi ile ilgili bir sürü spekülasyon var.
En doğrusu
1. Kiptaş'ı aramanız
2. İnşaat alanını görmeniz.
3. Bu bilgiler ışığında bir kestirimde bulunarak kendi planınızı yapmanız.

Sizin arkadaşınız kimmiş, siz neden aramıyorsunuz veya aratmıyorsunuz ?
*

1. Ben aradım, Ağustos'un ikinci haftası kuralar çekilecek diyorlar. Olabilir kuraların çekilmesi evlerin teslim edileceği anlamına gelmiyor. Ağustos sonu teslim edilecek diyorlar.
2. Gittim gördüm (1 ay önce), bu hafta sonu da gider tekrar bakarım. Daha çok iş var gibi geldi. Bütün evlerin ince işlerinin tamamlanması 3 ay sürer gibi geldi.
Araya bir de Ramazan giriyor ki bizim memlekette Ramazan'da pek iş yapıldığı görülmemiştir.
3. Bence işlerin bitirilmesi, hakedişlerin hesaplanması, Kiptaş'ın projeyi teslim alması, bize teslim etmesi, bizim abonelik vs. işlerini ve diğer evrak işlerini halledip taşınmamız en erken Ekim sonunu - muhtemelen de Kasım sonunu bulur diye düşünüyorum.
Umarım daha erken olur aa ben hesabımı - kitabımı - planımı vs. Kasım sonu - kötümser senaryoda Aralık - Ocak'a göre yaptım.
Daha önce de söylediğim gibi, Kiptaş'ta ciddi bir muhatap bulmak çok zor. Bu yüzden onların oyalamalarıyla sinirlerimi bozmaktansa kendi gözlemlerimle kabaca bir plan yaptım.

Benzer bir gözlemi ve planı sizin de yapmanızı öneririm.

İyi günler ...
test12

Mesajby b » 23 Tem 2009 20:03

sayin test 12 demetgulayin bahsettigi " arkadas " benim .. ben 1 ay oncesinde hem www.kiptas.comdaki numaradan satis pazarlamayi hemde 02164596086 dan maltepe subeyi aradim bana agustos basi kura sonu teslim dediler. bugun aradigimdaysa altyapi isleri uzadi ayrica toplamda %90 tamamlandigindan teslim eylule yetistirilmeye calisiliyor dendi ama hala kesin degil .. sizinde soylediginiz gibi kasima sartlanmaliyiz bence kamyonu kapiya dayamak icin.. benim 8 eylulde kira sozlesmem dondugu icin cok arastirmistim ama sanirim daha bekleyecegiz.. resimlerden anlasildigina gore daha ince is cok .. ayrica kiptasa arnavutkoy projesini sordum o sizden once verilecek dendi demekki onlar teslim olmadan biz bosuna heyecan yapmayalim.. su sira metro kent"e odaklanmislar zaten..
b

Mesajby b » 24 Tem 2009 09:47

dunku yaptigim gorusmede arnavutkoyun bizden once teslim edilecegi bilgisini aldigimi soylemistim simdide arnavutkoyde oturan bir arkadasimiza kiptastan yollanan maili yolluyorum.. demekki bizim teslim ancak obur bayrama..

Sayın ABDULLAH UZUN,

İLGİ :23.07.2009.tarihli e-postanız

Arnavutköy Konutları hak sahipleri ile Temmuz 2007 de sözleşme imzalanmıştır. Sözleşmelerimiz genel olarak 24 ay üzerinden yapılmakta ve mücbir sebeplerle bunun 30 aya kadar çıkarılabileceği ilgili maddede yer almaktadır. Sözleşme böyle olmasına rağmen şirketimiz bir çok konut bölgesinde konutları 12-18 ay arasında teslim etmiştir. Ancak birçok hak sahibimizin de bildiği gibi Arnavutköy Konutları inşaat müteahhidi iflas etmiştir.

Dünyada yaşanan krizle birlikte müteahhidin iflas etmesi bizim beklediğimiz bir şey değildi. Ancak yaşanan olumsuz gelişmelere ve krize rağmen başlatılmış olan konut projelerinin tamamlanması noktasında yasal mevzuata uygun olarak çalışmalar devam ettirilmektedir. Bölgedeki müşterilerimizin mağdur olmaması ve başlatılmış olan projelerin bitirilmesi şirketimiz açısından çok büyük önem arz etmektedir.

Söz konusu işlerin tamamlanması için yeniden ihale edilmiş olup Eylül sonu işler bitirilecek ve Kasım ayında teslim planlanmaktadır.

Bilgilerinize rica ederim.

Saygılarımla,

İletişim Şefliği
b

Mesajby hanoker » 24 Tem 2009 11:08

teslım tarıhının tam olarak kestırenın ev hedıyesı benden :)
hanoker

Mesajby test12 » 24 Tem 2009 19:15

Teslim toto tahminim 28 Eylül haftasıdır :D
Umarım yanılırım da hediyeyi kaçırırım :wink:
test12

Mesajby hanoker » 24 Tem 2009 20:08

.
En son hanoker tarafından 28 Eyl 2009 20:59 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
hanoker

Mesajby serafettinb » 26 Tem 2009 15:52

Böyle birşey gerçek ise gerçekten çok ayıp ediyorlar. Sözleşmede kendi komşunu seçebileceğine dair bir madde var ama blok seçimi diye birşey ben hatırlamıyorum. Eğer bazı blokların sahibi hazır ise şimdiden bizde itiraza hazırlanalım. Önce bunun gerçek olup olmadğını tam anlamıyla öğrenmemiz lazım.
Malatepeyi araddım böyle söylentiler olduğunu söyledim. Böyle birşey olamaz ama yinede pazartesi satış-pazarlamayı bir arayın dediler.

Şerifiye bedeli de %10 dan fazla olamaz. Sözleşmede var. Ayrıca başvururken de sormuştum.

Zagor yazdı:

Herkese iyi haftalar
serafettinb

Mesajby b » 26 Tem 2009 20:29

komsunu sec olayini benim kuzenim basaksehirde uyguladi .. uygulama soyle.. maltepe icin ornegin 72 daire (bunun yarisi 105 yarisi 150) bir araya gelerek komsu olmak istedigini belirtiyor.. bunlarin blogu kura ile belirleniyor , kendileri secmiyor ..ve daha sonra kendi aralarinda kat cekimi yapiyorlar.. yani a 13u onceden belirleme haklari hala yooookkkkk.. ama ben boyle bisey oldugunuda sanmiyorum.. kiptas boyle bir usulsuzluge imza atipta adini lekelemez bence yada lekelememeli..
b

Mesajby enmutluevsahibi » 26 Tem 2009 22:56

Kiptaş 1.etap konutlarında hak sahibi olmak için kuralara katıldım, çıkmadı, çok üzüldüm.
Kiptaş 2.etap konutlarında hak sahibi olmak için kuralara katıldım, çıkmadı, çok üzüldüm.
Bu forum o zamandan beri takip ediyorum, ama hiç yazmak içimden gelmedi. Sadece gıpta ile yazdıklarınızı takip ettim.
Ne mutlu ki o kuraları kazanmamışım, yoksa iki yıl hem taksit, hem de kira ödeyerek epey bir zorlanacaktım. Şimdi kendi evimden evsahibi olarak yazıyorum. Hayırlısıyla sizlerde evlerinizde huzurlu ve mutlu olarak oturursunuz.
Kiptaşa da çok teşekkür ederim. Sayelerinde Maltepe'de ki rant dümeni kırıldı. Ev fiyatları realize oldu.
enmutluevsahibi

Mesajby ahmet.egemen » 27 Tem 2009 10:16

bektas12 yazdı:ben baska bıseye daha değinmek ıstıyorum uzun zamandır aklıma taklıor...150 m2 lik evlerin mahal mahal net alanları toplandıgında yaklasık 115 m2 edıyor..Brüt alan 150 m2 tamam onu anladık da net 115 cok dusuk geldı bana..hemen hemen %25 gıbı bı kayıp..bunun normal degerlerı nedır..bılen varsa yardımcı olsun lutfen..

Merhaba Kiptaş net-brüt oranında sanırım en uygun şirket Tuzla da dumankaya nın 81 metrekare,
2+1 olarak sattığı dairenin net alanı 46 metrekare
ahmet.egemen

Mesajby larme29 » 27 Tem 2009 17:17

nasıl yani???
larme29

Mesajby jerkeom » 12 Ağu 2009 11:10

o kadar çok başlık atılmışki kuralar ve teslim tarihleri ile ilgili arkadaşlar neden bu kadar karışık başlıklar atılıyor hangisini takip edeceğiz hangisine cevap yazacağız
jerkeom

Mesajby semih » 16 Ağu 2009 15:11

Hürrüiyet'de çıkan bir haberi paylaşıyorum.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/12274666.asp?gid=229
semih

Mesajby htas » 17 Ağu 2009 14:11

semih yazdı:Hürrüiyet'de çıkan bir haberi paylaşıyorum.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/12274666.asp?gid=229

KİPTAŞ kuraları ne olacak

Avukat Ömer Kavili de, “Nasıl avukatlıktan uzaklaştırılmış birisi ofisinde çaycılık dahi yapamazsa, kamu hizmetinin yapıldığı, hukuki bir güven alanı olan noterlikte de açığa alınmış bir noterin oraya adım dahi atmaması lazım. Orası bir makamdır, makam ile ilişkisi geçici olarak askıya alınmıştır, orada bulunması sakıncalıdır” dedi.

TNB’nin Büyükkılıç ile ilgili disiplin soruşturması davanın sonucunu beklerken, şimdi KİPTAŞ’ın yıllardır 10. Noterlikle yaptığı konut kuralarını yeni tayinle birlikte 17. Noterliğe taşıyıp taşımayacağı merak konusu.

Acaba bu kura işlerinde de yolsuzluk olabilirmi???????
Kullanıcı avatarı
htas

Mesajby sitem_1 » 20 Ağu 2009 16:48

evet benimde aklıma geldi bu.
olabilir mi acaba?
sitem_1

Mesajby beykoz » 20 Ağu 2009 16:56

sitem_1 yazdı:

evet benimde aklıma geldi bu.
olabilir mi acaba?

Olmuyor gayet adaletli çekiliş yapılıyor ve kameraya çekiliyor.
Kullanıcı avatarı
beykoz

Mesajby beykoz » 20 Ağu 2009 16:59

beykoz yazdı:

Arkadaşım hiçbir şüphen olmasın. 2 adet küre var. İlk küreden isim çekiliyor. İsmi okunan kişi 2. küreden dairesini çekiyor. Gayet hakkaniyetli ve hak geçmiyor inanın. Tuzla 2. etap kura çekiminde 700 daire vardı. Biz 695. sırada dairemizi çektik güneybatı daire çıktı. Yani anlayacağınız kürenin içinde sadece 5 top vardı ve biz bu daireyi çektik.

Bakın yukarıda yazmışım
Kullanıcı avatarı
beykoz

Mesajby htas » 21 Ağu 2009 10:03

beykoz yazdı:
beykoz yazdı:

Bakın yukarıda yazmışım

Arkadaşlar sadece kürenin içindeki daireleri çekebilirsiniz ya kürenin içine koyulmayan daireler???????
Kullanıcı avatarı
htas

Mesajby htas » 21 Ağu 2009 10:08

Değerli arkadaşlar ben daha öncede bu konuyu gündeme getirmiştim ama kimse ciddiye almadı.
A-13 Blok seçilmiş beğenilmiş ve alınmış dedim ama herkes sözleşmedeki komşunu seç uygulamasından bahsetti bu uygulama yeterli sayıda kişi müracat ederse olabiliyor ve seçilecek blok kura ile belirleniyor ama burada öyle olmadı adamlar beğenmiş diyorum kura falan yok biz A-13 ü beğendik deyip komşularınıda yanlarına almışlar bu kadar basit.
Saygılar.
Kullanıcı avatarı
htas

Mesajby jerkeom » 21 Ağu 2009 10:44

BAŞLIKLA İLGİLİ DEĞİL AMA BİŞEY SORMAK İSTİYORUM TABİ BU KONUDA BİLGİSİ OLAN ARKADAŞLARA 1.ETAP 105 M2 HAK SAHİBİYİM ÖNCELİKLE EVİ SATMAK İSTESEM KAÇ PARA EDER ? GİRİŞ KAT KİRAYA VERSEM NE KADAR EDER YOKSA SATMAK İÇİN BİRAZ BEKLEYİMMİ ?
jerkeom

Mesajby duru » 21 Ağu 2009 12:19

kiptasmagduru yazdı:Değerli arkadaşlar ben daha öncede bu konuyu gündeme getirmiştim ama kimse ciddiye almadı.
A-13 Blok seçilmiş beğenilmiş ve alınmış dedim ama herkes sözleşmedeki komşunu seç uygulamasından bahsetti bu uygulama yeterli sayıda kişi müracat ederse olabiliyor ve seçilecek blok kura ile belirleniyor ama burada öyle olmadı adamlar beğenmiş diyorum kura falan yok biz A-13 ü beğendik deyip komşularınıda yanlarına almışlar bu kadar basit.
Saygılar.

her blok'un kuraya girmesi gerekir. 70 küsür daireden bahsediyoruz?? Koca blok nasıl olurda komsularını da alıp sahip cıkabiliyor. böyle ciddi bir seyi neye dayanarak söylüyorsunuz,
duru

Mesajby b » 21 Ağu 2009 12:45

a 13 konusunda tepki veren arkadasim sonucta bu kura herkesin gozu onunde olacak ... kura bitimine kadar orda oturursan ve gorursen a 13. bloktan kimseye ev cikmadi (cunku zaten once belirliydi ..) iste o zaman basvurursun mahkemeye noteri sikayet edersin bizde sana tam destek veririz ama simdiden kimi suclayabilirsinki?? sonucta isimler ve cikan daireler duyuruluyordur herhalde salona ..
En son b tarafından 23 Ağu 2009 19:22 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
b

Mesajby osmank » 23 Ağu 2009 15:32

kiptasmagduru yazdı:Değerli arkadaşlar ben daha öncede bu konuyu gündeme getirmiştim ama kimse ciddiye almadı.
Saygılar.

Bu biraz asparagas sanırım, biraz önce kura çekimi yapıldı ve oradaki bir sürü insana A13'den daire çıktı...
osmank

Mesajby oakgun » 23 Ağu 2009 17:39

Kuraya tabi olmayan daire varmıydı bilginiz var mı?
Kullanıcı avatarı
oakgun

Mesajby proedit » 23 Ağu 2009 22:42

Ben de kendi komşunu kendin seç uygulamasına tabi daireler oldu mu ve kuraya girmeyen daire varmıydı sorularının cevaplarını merak etmekteyim.
proedit

Mesajby duru » 25 Ağu 2009 14:00

Merhaba, dairelerin nezaman teslim edilecegi hk. bilgisi olan var mı ? şimdiden teşekkürler..
duru

Mesajby htas » 25 Ağu 2009 14:24

Merhaba arkadaşlar

Pazar günü kuralardan sonra siteye gittim oradaki görevli kişilere sordum

teslimatların 15 Eylülden sonra olacağını,

bayramda kesin teslim edileceğini söylediler.

Bana pek inandırıcı gelmedi ama...

Saygılar.
Kullanıcı avatarı
htas

Mesajby demetgulay » 25 Ağu 2009 14:29

htas yazdı:Merhaba arkadaşlar

Pazar günü kuralardan sonra siteye gittim oradaki görevli kişilere sordum

teslimatların 15 Eylülden sonra olacağını,

bayramda kesin teslim edileceğini söylediler.

Bana pek inandırıcı gelmedi ama...

Saygılar.

Arkadaşım inşallah dediğiniz gibi olur.Benim dairem A9 kat 6 .laminatlar yapılmamış,dolapların hiçbirisi takılmamış,pervazlar yok.Bunlar 15-20 gün içinde pek tamamlanacak gibi değil.İnşallah dediğiniz gibi olurda bir an önce teslim alırız.
demetgulay

Mesajby duru » 25 Ağu 2009 14:58

Merhaba Arkadaslar,

Paylaşım için teşekkürler.. Bizde kura sonrası dairemizi görmeye gittik bizimde parkeler henuz yapılmamış dolap kapakları yoktu insallah dediginiz gibi 15 inde başlanır ve bir an önce evlerimizi teslim alırız.. keşke kiptaş resmi açıklama yapsa da herkez kendini ona göre ayarlasa. :)
duru

Next

Return to Maltepe 1 Etap Konutları