Welcome
Hoş Geldiniz!!^_^<strong>KİPTASHABERCİTY</strong>.

Sitemizi Öncelikle Ziyaret Ettiğiniz İcin Teşekkürler. <a href="/profile.php?mode=register">ÜYE OLMAK İCİN BURAYA TIKLAYIN ---</a>

Kiptaş 2. Etap 75 m2 Mimari projedeki değişiklik,

Tuzla Konutları ile ilgili yazışmalar.

Moderator: beykoz

Kiptaş 2. Etap 75 m2 Mimari projedeki değişiklik,

Mesajby ozaya » 02 Ağu 2008 14:54

Herkese Merhabalar,
Öncelikle bu forum ortamının yaratıcıları ve saglayıcılarına teşekkür ediyorum. Ben Tuzla 2. Etap 75 M2 lik dairelerden bir tanesinin hak sahibiyim. Herkez gibi bende dairelerin saglıklı bir şekilde tamamlanıp teslim edilmesini bekliyorum, fakat 1-08-2008 günki ziyaretim esnasında başvurular esnasında broşürlerde, Web sayfalarında belirtilen dairelerin kat planlarına ve görünüşe uyulmadıgını gördüm ve hayal kırıklıgına ugradım. Herhangi bir ön bildirim bile yapılmamış. Özetle 75 m2 lik dairelerdeki fransız balkonlar iptal edilmiş ve dairelerin adeta dış dünya ile baglantısı kesilmiş.( Hatta hala Web sayfasında fransız balkonlu kat planları bulunuyor.) Zaten balkonu olmayan bu daireler konforsuz bir hal almış. Bu değişiklik dairelerde yaşayacak kişilerin direk yaşam konforunu olumsuz etkileyecek bir durum. Daireye girmeden için daraldı. Bu evde bir ömür geçirilecegini düşünmek bile istemiyorum. Kiptaş'ın yaşam konforu teorisi ise bana göre çökmüştür. :x
Bu durumu şantiyedeki Kiptaş kontrolörleriyle görüştüm fakat bana adres olarak genel merkez ile görüşmem gerektiğini ilettiler. Ben bu durumu yazıyla hatta direk olarak yetkililer ile görüşüp bu eksikliğin giderilmesini istiyecegim. Yeterli destek bulabilirsek düzeltme imkanımız bile olabilir. En azından tepkisiz kalmayıp bu hak sahiplerinin lehine olmayan düzenlemeyi protesto edebiliriz.

Tepkisiz kalmayıp destek olacagınız ümidiyle,
ozaya

Re: Kiptaş 2. Etap 75 m2 Mimari projedeki değişiklik,

Mesajby iflaholmazfan » 02 Ağu 2008 15:34

ozaya yazdı:Herkese Merhabalar,
Öncelikle bu forum ortamının yaratıcıları ve saglayıcılarına teşekkür ediyorum. Ben Tuzla 2. Etap 75 M2 lik dairelerden bir tanesinin hak sahibiyim. Herkez gibi bende dairelerin saglıklı bir şekilde tamamlanıp teslim edilmesini bekliyorum, fakat 1-08-2008 günki ziyaretim esnasında başvurular esnasında broşürlerde, Web sayfalarında belirtilen dairelerin kat planlarına ve görünüşe uyulmadıgını gördüm ve hayal kırıklıgına ugradım. Herhangi bir ön bildirim bile yapılmamış. Özetle 75 m2 lik dairelerdeki fransız balkonlar iptal edilmiş ve dairelerin adeta dış dünya ile baglantısı kesilmiş.( Hatta hala Web sayfasında fransız balkonlu kat planları bulunuyor.) Zaten balkonu olmayan bu daireler konforsuz bir hal almış. Bu değişiklik dairelerde yaşayacak kişilerin direk yaşam konforunu olumsuz etkileyecek bir durum. Daireye girmeden için daraldı. Bu evde bir ömür geçirilecegini düşünmek bile istemiyorum. Kiptaş'ın yaşam konforu teorisi ise bana göre çökmüştür. :x
Bu durumu şantiyedeki Kiptaş kontrolörleriyle görüştüm fakat bana adres olarak genel merkez ile görüşmem gerektiğini ilettiler. Ben bu durumu yazıyla hatta direk olarak yetkililer ile görüşüp bu eksikliğin giderilmesini istiyecegim. Yeterli destek bulabilirsek düzeltme imkanımız bile olabilir. En azından tepkisiz kalmayıp bu hak sahiplerinin lehine olmayan düzenlemeyi protesto edebiliriz.

Tekkisiz kalmayıp destek olacagınız ümidiyle,

Ben bu konuyu tam 1 sene önce farkettim ve Kiptaştaki yetkili Mimarla bu konuyu görüştüm. Fransız balkonlarda diğer projelerde sorun yaşamışlar ( kalorifer hattının ve petekleriyle ilgili sorun ve kapı kanatlarının büyük olmasından sızdırmazlık problemi imiş böyle söylediler ) onun yüzünden bu projede böyle birşey yapmışlar. Bana pek inandırıcı gelmedi dedim daha çok ucuzlatma projesi gibi duruyor dedim. İlgisi olmadığını söyledi ama bana inandırıcı gelmedi. Fazlada üsteleyemedim. Çünkü sözleşmemizde plan ve projede değişiklik yapılabilir maddesi var.

Ayrıyetten evlerin son durumu nedir acaba. Ne zaman teslim edeceklermiş. Bu konu hakkında bilgi aldınız mı ?
iflaholmazfan

Re: Kiptaş 2. Etap 75 m2 Mimari projedeki değişiklik,

Mesajby ozaya » 03 Ağu 2008 15:33

iflaholmazfan yazdı:

Ben bu konuyu tam 1 sene önce farkettim ve Kiptaştaki yetkili Mimarla bu konuyu görüştüm. Fransız balkonlarda diğer projelerde sorun yaşamışlar ( kalorifer hattının ve petekleriyle ilgili sorun ve kapı kanatlarının büyük olmasından sızdırmazlık problemi imiş böyle söylediler ) onun yüzünden bu projede böyle birşey yapmışlar. Bana pek inandırıcı gelmedi dedim daha çok ucuzlatma projesi gibi duruyor dedim. İlgisi olmadığını söyledi ama bana inandırıcı gelmedi. Fazlada üsteleyemedim. Çünkü sözleşmemizde plan ve projede değişiklik yapılabilir maddesi var.

Ayrıyetten evlerin son durumu nedir acaba. Ne zaman teslim edeceklermiş. Bu konu hakkında bilgi aldınız mı ?

Ben mimari projenin kalorifer hattı, petekler ve kapı kanatlarının büyüklügünden kaynaklandıgını düşünmüyorum. Bu şekilde üretilen binlerce proje var. İyi niyetli bir değişiklik değil... Gerekli müracatlarımıda geçikmeden yapacagım... Bu durum bana göre basit bir değişiklikte değil... İnanın evlerin içine yerleşmeye başlandıgında herkez bu sıkıntıyı yaşayacaktır. (Bu konuyu birkaç inşaatçıyla görüştügümde onlarda bana hak verdiler.
Palan değişikliğinin sözleşmede oldugunu biliyorum fakat bu denli bir değişikliğide içime sindiremiyorum açıkçası... Ayrıca ne kadar hukuki onuda bilmiyorum.
Evlerin son durumuyla alakalı ise verecegim bilgi kısıtlı, zira dairelerden bir tanesini görüp fotograflamak istediğimde güvenlik gerekcesiyle izin vermediler... Daireleri yüklenici firmanın bir aksilik çıkmazsa Kiptaş'a kasım ayında teslim edebileceklerini belirttiler. Kiptaş ise bu sürenin biraz daha uzayabilecegini belirtiyor. ( Şantiyedeki kontrolörler...)
Şununuda paylaşmak isterimki 1. Etapta yaşanan bir sürü sıkıntı dolayısıyla biraz daha temkinli ve kontrollü çalışıyorlar. Bu durum benim gözlemleyebildiğin en olumlu durum.
ozaya

bende aynı fikirdeyim maillerimi okursanız memnun olurum bir

Mesajby harika » 08 Ağu 2008 13:56

harika

Mesajby ceylan » 27 Ağu 2008 12:01

esenyurt 3 etapta ki yazı dikkatimi çekti. BU OLAY HER SİTENİN BAŞINA GELEBİLİR diye başlık. tuzla 2 etapta 75mt ev sahibiyim bizde ordaki gibi İBB BAŞKANLIĞINA ve BAŞBAKANLIĞI bildirsek bu fransız balkonların iptalini.
ceylan

Mesajby esrtml » 27 Ağu 2008 12:18

ben iki hafta önce sitenin bilgi edinme bölümünden fransız balkonları sordum daha doğrusu hatayı ne zaman düzelteceksiniz diye sordum cevap bile gelmedi demekki hata olarak bile görmediler forumda bi arkadaş bi kaç gün önce bişey sormuş bilgi edinmeden ona hemen cevap gelmiş olaya bakışları ne durumda yorumu size bırakıyorum ibbyede mail atıcam bakalım ne diyecekler
esrtml

Mesajby Canan SAĞLAM » 27 Ağu 2008 16:21

ARKADAŞLAR BENDE FRANSIZ BALKONLARIN İPTALİNDEN SON DERECE RAHATSIZIM.KONUYLA İLGİLİ KİPTAŞTAN 2. ETABIN MİMARI İLE GÖRÜŞMÜŞTÜM.BANA YAPILACAK BİRŞEY YOK DEDİ VE TEL. KAPATMIŞTI.BENDE BİRAZ ÖNCE BÜYÜK ŞEHİR BELEDİYEYİ ARADIM KİPTAŞIN İLGİLENMEDİĞİNİ VE BAŞKANLA KONUŞMAK İSTEDİĞİMİ SÖYLEDİM.BAŞKANLA GÖRÜŞEMEDİM AMA ŞİKAYETİMİ KAYDA ALDILAR HEM KİPTAŞA HEMDE BAŞKANA İLETİLECEKMİŞ.MAİL YOLUYLA.
HEPİMİZ ŞİKAYETTE BULUNURSAK TEPKİSİZ KALAMAZLAR.

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BEL: 0212 455 13 00
Canan SAĞLAM

Mesajby tuzla » 28 Ağu 2008 21:36

Canan SAĞLAM yazdı:ARKADAŞLAR BENDE FRANSIZ BALKONLARIN İPTALİNDEN SON DERECE RAHATSIZIM.KONUYLA İLGİLİ KİPTAŞTAN 2. ETABIN MİMARI İLE GÖRÜŞMÜŞTÜM.BANA YAPILACAK BİRŞEY YOK DEDİ VE TEL. KAPATMIŞTI.BENDE BİRAZ ÖNCE BÜYÜK ŞEHİR BELEDİYEYİ ARADIM KİPTAŞIN İLGİLENMEDİĞİNİ VE BAŞKANLA KONUŞMAK İSTEDİĞİMİ SÖYLEDİM.BAŞKANLA GÖRÜŞEMEDİM AMA ŞİKAYETİMİ KAYDA ALDILAR HEM KİPTAŞA HEMDE BAŞKANA İLETİLECEKMİŞ.MAİL YOLUYLA.

Başkanın direkt maili baskan@ibb.gov.tr
tuzla

Mesajby beykoz » 28 Ağu 2008 22:43

tuzla yazdı:
Canan SAĞLAM yazdı:ARKADAŞLAR BENDE FRANSIZ BALKONLARIN İPTALİNDEN SON DERECE RAHATSIZIM.KONUYLA İLGİLİ KİPTAŞTAN 2. ETABIN MİMARI İLE GÖRÜŞMÜŞTÜM.BANA YAPILACAK BİRŞEY YOK DEDİ VE TEL. KAPATMIŞTI.BENDE BİRAZ ÖNCE BÜYÜK ŞEHİR BELEDİYEYİ ARADIM KİPTAŞIN İLGİLENMEDİĞİNİ VE BAŞKANLA KONUŞMAK İSTEDİĞİMİ SÖYLEDİM.BAŞKANLA GÖRÜŞEMEDİM AMA ŞİKAYETİMİ KAYDA ALDILAR HEM KİPTAŞA HEMDE BAŞKANA İLETİLECEKMİŞ.MAİL YOLUYLA.

Başkanın direkt maili baskan@ibb.gov.tr

Arkadaşlar bu maile ben kiptaşla ilgili bir şikayetimi ilettim. 1 Aydır mailime cevap vermeyen Kiptaş başkana mail gittikten 1 gün sonra cep telefonumdan beni aradı. Bilginize.
Kullanıcı avatarı
beykoz

Mesajby esrtml » 28 Ağu 2008 23:09

seni arayıp ne dediler beykoz bi açıklama yaptılar mı
esrtml

Mesajby beykoz » 28 Ağu 2008 23:15

esrtml yazdı:seni arayıp ne dediler beykoz bi açıklama yaptılar mı

Daha öncede yazmıştım. Teslimat için öngörülen tarih Aralık. Fransız balkonlar için Daha önceki projelerde sızdırmazlık ve kalorifer peteklerinin yerleştirilmesindeki sorunlar yüzünden bizim projede fransız balkon yapmamışlar. Birde benim kendi düşüncem 95 ve 115 m2 lerde kombi takılmayacakmış. Bizim konutlara taktılar. Fransız balkon yapmama karşılığı bunu yapmış olabilirler. Dediğim gibi bu benim düşüncem.
Kullanıcı avatarı
beykoz

Mesajby Canan SAĞLAM » 29 Ağu 2008 17:33

BÜYÜK ŞEHİR BELEDİYESİ BEYAZ MASADAN ARADILAR ŞİKAYETİM ÜZERİNE.KİPTAŞ ETİK PROJE DEN SÖZLEŞMEDE ''KİPTAŞ İSTERSE MİMARİDE DEĞİŞİKLİK YAPAR'' MADDESİNİ HATIRLATMIŞLAR. SİNİRLERİM BOZULDU.NE YAPMAMIZ KONUSUNDA BİRŞEY BİLEN VARMI?
Canan SAĞLAM

Mesajby ceylan » 29 Ağu 2008 17:43

o zaman bi zahmet kiptaş'ın sitesindeki tuzla 2 etap'ın 75mt2 lik evin resmini değiştirsinler. ne gösteriyorlar, ne alıyoruz. 95 ve 115mt2 evlerin hem balkonları hemde fransız balkonları olacak. haksızlık bu ya. 75 mt2 olupta balkonlu bir çok proje var. sırf bu nedenle gitmek istemiyorum oraya.
ceylan

Mesajby Canan SAĞLAM » 29 Ağu 2008 17:53

ceylan yazdı:o zaman bi zahmet kiptaş'ın sitesindeki tuzla 2 etap'ın 75mt2 lik evin resmini değiştirsinler. ne gösteriyorlar, ne alıyoruz. 95 ve 115mt2 evlerin hem balkonları hemde fransız balkonları olacak. haksızlık bu ya. 75 mt2 olupta balkonlu bir çok proje var. sırf bu nedenle gitmek istemiyorum oraya.

SİZİ ÇOK İYİ ANLIYORUM ÇÜNKÜ AYNI ŞEYLERİ DÜŞÜNÜYORUM.ŞU ANA KADAR KİPTAŞIN YAPTIĞI BÜTÜN 75MKARE EVLER BALKONLU VEYA FRANSIZ BALKONLU.
Canan SAĞLAM

Mesajby ceylan » 29 Ağu 2008 18:00

sanırım 2. sınıf insan muamelesi görüyoruz. nasıl olsa 75lik ev alabilmişiz. sesimizi çıkartamayız. ordaykende 2 sınıf insan muamelesinde davranacaklarını düşünüyorum. bizim evler ev gibi değil hastane gibi yurt gibi bi görüntüsü olmuş. balkonsuz. zaten tv de uyarıyorlar maket üzerinden ev almayın, sözleşmede böylebi şart var. farklı bi konutla karşılaşabilirsiniz. ah bu kafamız. kiptaş yapmaz dedik. ama oluyor işte. bundan sonra ancak bitmiş bi projeden ev alırız. görmeden asla. ders oldu bu. hem kira hem taksitler bunaldık artık.
ceylan

Mesajby tuzla » 29 Ağu 2008 18:13

ceylan yazdı:sanırım 2. sınıf insan muamelesi görüyoruz. nasıl olsa 75lik ev alabilmişiz. sesimizi çıkartamayız. ordaykende 2 sınıf insan muamelesinde davranacaklarını düşünüyorum. bizim evler ev gibi değil hastane gibi yurt gibi bi görüntüsü olmuş. balkonsuz. zaten tv de uyarıyorlar maket üzerinden ev almayın, sözleşmede böylebi şart var. farklı bi konutla karşılaşabilirsiniz. ah bu kafamız. kiptaş yapmaz dedik. ama oluyor işte. bundan sonra ancak bitmiş bi projeden ev alırız. görmeden asla. ders oldu bu. hem kira hem taksitler bunaldık artık.

Arkadaşlar sizlerin konuşmalarından anladığım kadarıyla en az 1. Etap kadar sorun yaşayacaksınız. Umarım çabuk düzelir sıkıntılarınız . 1. Etap biraz olsun yaşanan sıkıntıları attı sizin daha teslimleer sırasında yaşayacaklarınız ve sonrasında işler rayına oturana kadar biraz sıkıntı yaşamanız doğal. Kiptaşın durumuda şu ; hani deveye sormuşlar boynun neden eğri diye misali......
tuzla

Mesajby ozaya » 30 Ağu 2008 23:01

Ben info@kiptas.com.tr ve bilgiedinme@kiptas.com.tr adreslerine şikayet yazımı ve kiptaşa yazının fax'ını göndermeme ragmen cevap alamadım. Öneriniz üzere bir kezde başkana atacagım. Bakalım cevap gelecekmi ? Bu değişikliği hala içime sindiremiyorum ...Bu durumlardan anlayan avukat tanıdıgı ( Her avukat konuya hakim olamayabiliyor. ) olan varsa, sözleşmeyi bir kez kontrol ettirip yasal bir hak talebi oluşup oluşmadığını araştırırsa iyi olur kanısındayım. Delil olarak ta hala Web sayfadındaki proje, eski broşürler, Tuzla'daki şantiyedeki maket, bu değişikliğin ilk kez bu projede uygulanması ... vs gösterilebilir belki... Şikayetle alakalı tek metin oluşturup aynı dili konuşmamızı saglayabilir.
Bu değişiklik hak sahiplerinin yaşam konforunu etkilediği gibi binaların mali değerinide düşürüyor. ( Kim 4 duvar içinde yaşamak isterki...)
Yarın bu binalar için şerefiye bedeli de istenecek, yasal hak doğmuşsa bu bedellerden düşülebilir veyahut ayrı projelerde hak tanınabilir...
Bu mailleri okuyan 455 kişi sizlerde tepkisiz kalmayıp, yazılı olarak şikayetinizi dile getirin. Son gülen biz olalım...
ozaya

Mesajby ceylan » 30 Ağu 2008 23:24

BEYKOZ arkadaş burada fransız kaplıların iptali karşılığında bizlere kombi takılmış demişsiniz. (kendi düşünceniz olduğu) öyle bişey yok çünkü TUZLA 2 ETAP SON HALİ yazılarda YENİHİSAR arkadaşın da yazdığı yazıda 95liklerin kombilerinin yeni geldiğini ve takılmaya başlandığını yazıyor.
ceylan

Mesajby beykoz » 31 Ağu 2008 00:24

ozaya yazdı:Ben info@kiptas.com.tr ve bilgiedinme@kiptas.com.tr adreslerine şikayet yazımı ve kiptaşa yazının fax'ını göndermeme ragmen cevap alamadım. Öneriniz üzere bir kezde başkana atacagım. Bakalım cevap gelecekmi ? Bu değişikliği hala içime sindiremiyorum ...Bu durumlardan anlayan avukat tanıdıgı ( Her avukat konuya hakim olamayabiliyor. ) olan varsa, sözleşmeyi bir kez kontrol ettirip yasal bir hak talebi oluşup oluşmadığını araştırırsa iyi olur kanısındayım. Delil olarak ta hala Web sayfadındaki proje, eski broşürler, Tuzla'daki şantiyedeki maket, bu değişikliğin ilk kez bu projede uygulanması ... vs gösterilebilir belki... Şikayetle alakalı tek metin oluşturup aynı dili konuşmamızı saglayabilir.
Bu değişiklik hak sahiplerinin yaşam konforunu etkilediği gibi binaların mali değerinide düşürüyor. ( Kim 4 duvar içinde yaşamak isterki...)
Yarın bu binalar için şerefiye bedeli de istenecek, yasal hak doğmuşsa bu bedellerden düşülebilir veyahut ayrı projelerde hak tanınabilir...
Bu mailleri okuyan 455 kişi sizlerde tepkisiz kalmayıp, yazılı olarak şikayetinizi dile getirin. Son gülen biz olalım...

Lütfen Sevgili ozaya senden ricam benim kompozisyonum iyi değildir Güzel bir dilekçe hazırlasan veya başka bir arkadaşımız hazırlasa şerefiye bedellerinide içeren Başkana ve Başbakana ( Çünkü Kiptaşın kurucusu kendisidir ) bu maili atalım.
Kullanıcı avatarı
beykoz

Mesajby ceylan » 31 Ağu 2008 14:04

bu konu ile ilgili tek şikayetçi 4 5 kişimi
ceylan

Mesajby ozaya » 31 Ağu 2008 20:57

ceylan yazdı:bu konu ile ilgili tek şikayetçi 4 5 kişimi

Ben sadece forumu takip eden kişilerin sayısını vermek istemiştim. Kaç kişi rahatsızdır bilmiyorum fakat, hak sahiplari dairelere yerleştikçe herkezin rahatsız olacagını tahmin ediyorum...
Bu arada kiptaşın kurucusunun Başbakan oldugunu bilmiyordum. Başbakanada mailimi iletecegim.( Ne kadar kale alınır bilemiyorum ama...) Yanıt aldıgımda buradan yine sizlerle paylaşacagım... Bu durumla alakalı ortak bir metin veyahut dilekçe konusunda da bir çalışma yapacagım. Tanıdıgı olan varsa ve metin oluşturabilirse bu metinede uyarım...
ozaya

Mesajby beykoz » 31 Ağu 2008 22:25

ozaya yazdı:
ceylan yazdı:bu konu ile ilgili tek şikayetçi 4 5 kişimi

Ben sadece forumu takip eden kişilerin sayısını vermek istemiştim. Kaç kişi rahatsızdır bilmiyorum fakat, hak sahiplari dairelere yerleştikçe herkezin rahatsız olacagını tahmin ediyorum...
Bu arada kiptaşın kurucusunun Başbakan oldugunu bilmiyordum. Başbakanada mailimi iletecegim.( Ne kadar kale alınır bilemiyorum ama...) Yanıt aldıgımda buradan yine sizlerle paylaşacagım... Bu durumla alakalı ortak bir metin veyahut dilekçe konusunda da bir çalışma yapacagım. Tanıdıgı olan varsa ve metin oluşturabilirse bu metinede uyarım...

Yazacağınız metni bizimlede paylaşırsanız bizde iletiriz.
Kullanıcı avatarı
beykoz

Mesajby Anonymous » 02 Eyl 2008 15:39

İnanılmaz birşey bu resmen hapis gibi, bu kadar 75 m2 ev yapıldı insanlar oturuyor hepsi mi sorunlu. bütün evleri su basmış olması lazım o zaman. Balkon iptal ediliyor bu küçük bir mimari değişiklik değil ki. sanki duvar boyasının rengini değiştiriyorlar. resmen maliyetten tasarruf etmişler. Yazılacak metin ortaya çıksın heryere başvurmaya hazırım.
Anonymous

Mesajby Anonymous » 02 Eyl 2008 16:54

ben aşağıdaki maili yazdım başkan'ın mail adresine gönderiyorum.

Sayın Başkan,

Dikkatinizi oldukça önemli bir mağduriyete çekmek istiyorum. Kiptaş ‘ın yaptığı Tuzla 2. Etap evlerinde 75 m2 ‘lik dairelerde çok önemli bir mimari değişikliğe gidilmiştir. Zaten küçük olan evlerin boydan boya cam ve fransız balkonları hiçbir bildirim yapılmadan iptal edilmiştir. Ben bir hak sahibi olarak bunu kabul edemiyorum. Gerekçe olarak daha önceki projelerde yaşanan “sızdırmazlık” sorunları gösterilmektedir. Ancak, aynı projedeki 95 m2’lik evlere fransız balkon yapılmaktadır. Aynı şekilde, Kiptaş’ın daha önce yaptığı ve daha yeni teslim etmekte olduğu Tuzla 1. Etap ve Hadımköy 1. Etap konutlarında da bu fransız balkonlar mevcuttur. O halde bu konutların hepsini su basmış olması gerekir. Eğer bir sızdırmazlık problemi varsa, inşaat firması tarafından gerekli önlem alınır. Tamamen iptal etmek ne demektir? Bu duvar boyasının rengini değiştirmek gibi küçük bir değişiklik değildir, çok ciddi bir olaydır. Bu tamamen bir maliyetten tasarruf ve “sözleşmede mimari projede değişiklik hakkı” nın kötüye kullanılmasıdır. Gerek başvuru esnasında, gerekse şu andaki Kiptaş’ın internet sitesindeki planlarda fransız balkonlar yer almaktadır. Bizler çocuklarımızla yaşama hayali kurduğumuz ve binbir zorlukla taksitlerini ödediğimiz evlerimizin hapishane gibi yaşanmaz bir yer haline getirilmesini kabul etmiyoruz ve bu duruma el koymanızı rica ediyoruz.

Saygılarımla.
Anonymous

Mesajby ozaya » 02 Eyl 2008 22:45

Ağzına sağlık kardeşim. Bu metinide aynen Kiptaş ve Belediye başkanına bende mail atıyorum...Bu maili herkezin göndermesinide rica ediyorum.
Saygılarımla
ozaya

Mesajby ozaya » 02 Eyl 2008 22:59

Aşagıdaki metin daha önceden gönderdiğim metindir. Fakat hala cevap alabilmiş değilim.

Sayın Kiptaş Yetkilileri ,

Tuzla 2. Etapta 75 m2 lik konutlardan bir tanesinde hak sahibiyim. Her hak sahibi gibi bende Kiptaş’ın kurumsal yapısına ve temel ilkelerine güvenerek Tuzla 2. Etap konutlarının broşür, web sayfası ve maketlerine bakarak ekonomik durumumuza uygun olan konut tiplerinden bir tanesini seçtik. Bilindiği gibi bu konutlar sosyal amaçlı ve balkonları bulunmamaktadır. Fakat en azından 75 m2 dairelerde fransız balkonların olduğunu biliyor ve teselli oluyorduk. En azından dış dünyaya açılacak bir penceremiz olacaktı. Geçen ziyaretimizde öğrendik ki bu balkonlar projeden kaldırılmış klasik bir pencereye dönüştürülmüş. Bu durumla alakalı da herhangi bir uyarı veyahut bildiri yapılmamış. Hatta şantiyedeki maket ev ve web sayfasında hala aynı dış görünüm bulunmaktadır.
Yapılan sözleşmede teknik bir takım değişikliklerin yapılabileceği belirtilmesine rağmen evlerin içinde yaşayacak onlarca insanın yaşam konforunu etkileyen bu değişikliğin iyi niyetli ve tüketici yararına olduğunu düşünmüyor ve içime inanın sindiremiyorum. ( Hukuki midir? Bu konuyu da bilmiyorum. Fakat araştıracağım.) Bu evler birçok insanın olduğu gibi bizimde bir ömür geçirmeyi planladığımız evlerdir. Adeta bizler zaten küçük olan bu mekanlara hapis olduk. Suçumuz da tamamen ekonomik sebeplerden dolayı bu konutları seçmemiz olsa gerek. Ayrıca bu durumu Kiptaş’ın ‘’yaşam konforu yaratma’’ felsefesiyle de bağdaştırmış değilim.
Sayın yetkili bu saatten sonra bu durumun nasıl düzeltileceğini bilmiyorum fakat ben ve birçok hak sahibi bu balkonları geri istiyoruz. Bu kişilerde gerekli başvuruları yapacaklarını belirtmişlerdir. Bu konutlarda bir ömür geçirecek olan bizlerin bu talebini olumlu karşılayacağınızı umar, iyi çalışmalar dilerim
ozaya

Mesajby esrtml » 02 Eyl 2008 23:11

teşekkürler arkadaşlar metinler için ben de göndericem yalnız bütün hak sahiplarine ulaşabileceğimiz bir yol aklınıza geliyormu en azından teslim olmadan bu iş hallolsaydı şurda kaç kişiyiz ki umarım mailler işe yarar
esrtml

Mesajby ceylan » 02 Eyl 2008 23:43

alifatihb yazdı:ben aşağıdaki maili yazdım başkan'ın mail adresine gönderiyorum.

Sayın Başkan,

Dikkatinizi oldukça önemli bir mağduriyete çekmek istiyorum. Kiptaş ‘ın yaptığı Tuzla 2. Etap evlerinde 75 m2 ‘lik dairelerde çok önemli bir mimari değişikliğe gidilmiştir. Zaten küçük olan evlerin boydan boya cam ve fransız balkonları hiçbir bildirim yapılmadan iptal edilmiştir. Ben bir hak sahibi olarak bunu kabul edemiyorum. Gerekçe olarak daha önceki projelerde yaşanan “sızdırmazlık” sorunları gösterilmektedir. Ancak, aynı projedeki 95 m2’lik evlere fransız balkon yapılmaktadır. Aynı şekilde, Kiptaş’ın daha önce yaptığı ve daha yeni teslim etmekte olduğu Tuzla 1. Etap ve Hadımköy 1. Etap konutlarında da bu fransız balkonlar mevcuttur. O halde bu konutların hepsini su basmış olması gerekir. Eğer bir sızdırmazlık problemi varsa, inşaat firması tarafından gerekli önlem alınır. Tamamen iptal etmek ne demektir? Bu duvar boyasının rengini değiştirmek gibi küçük bir değişiklik değildir, çok ciddi bir olaydır. Bu tamamen bir maliyetten tasarruf ve “sözleşmede mimari projede değişiklik hakkı” nın kötüye kullanılmasıdır. Gerek başvuru esnasında, gerekse şu andaki Kiptaş’ın internet sitesindeki planlarda fransız balkonlar yer almaktadır. Bizler çocuklarımızla yaşama hayali kurduğumuz ve binbir zorlukla taksitlerini ödediğimiz evlerimizin hapishane gibi yaşanmaz bir yer haline getirilmesini kabul etmiyoruz ve bu duruma el koymanızı rica ediyoruz.

Saygılarımla.

Bu maili bende 'baskan@ibb.gov.tr' adresine aynen yolladım. Bakalım bi cevap gelirse yazarım buraya. Sizde yazın cevap gelirse..
ceylan

Mesajby beykoz » 03 Eyl 2008 00:02

ozaya yazdı:Aşagıdaki metin daha önceden gönderdiğim metindir. Fakat hala cevap alabilmiş değilim.

Tuzla 2. Etapta 75 m2 lik konutlardan bir tanesinde hak sahibiyim. Her hak sahibi gibi bende Kiptaş’ın kurumsal yapısına ve temel ilkelerine güvenerek Tuzla 2. Etap konutlarının broşür, web sayfası ve maketlerine bakarak ekonomik durumumuza uygun olan konut tiplerinden bir tanesini seçtik. Bilindiği gibi bu konutlar sosyal amaçlı ve balkonları bulunmamaktadır. Fakat en azından 75 m2 dairelerde fransız balkonların olduğunu biliyor ve teselli oluyorduk. En azından dış dünyaya açılacak bir penceremiz olacaktı. Geçen ziyaretimizde öğrendik ki bu balkonlar projeden kaldırılmış klasik bir pencereye dönüştürülmüş. Bu durumla alakalı da herhangi bir uyarı veyahut bildiri yapılmamış. Hatta şantiyedeki maket ev ve web sayfasında hala aynı dış görünüm bulunmaktadır.
Yapılan sözleşmede teknik bir takım değişikliklerin yapılabileceği belirtilmesine rağmen evlerin içinde yaşayacak onlarca insanın yaşam konforunu etkileyen bu değişikliğin iyi niyetli ve tüketici yararına olduğunu düşünmüyor ve içime inanın sindiremiyorum. ( Hukuki midir? Bu konuyu da bilmiyorum. Fakat araştıracağım.) Bu evler birçok insanın olduğu gibi bizimde bir ömür geçirmeyi planladığımız evlerdir. Adeta bizler zaten küçük olan bu mekanlara hapis olduk. Suçumuz da tamamen ekonomik sebeplerden dolayı bu konutları seçmemiz olsa gerek. Ayrıca bu durumu Kiptaş’ın ‘’yaşam konforu yaratma’’ felsefesiyle de bağdaştırmış değilim.
Sayın yetkili bu saatten sonra bu durumun nasıl düzeltileceğini bilmiyorum fakat ben ve birçok hak sahibi bu balkonları geri istiyoruz. Bu kişilerde gerekli başvuruları yapacaklarını belirtmişlerdir. Bu konutlarda bir ömür geçirecek olan bizlerin bu talebini olumlu karşılayacağınızı umar, iyi çalışmalar dilerim

Sevgili ozaya bu mailini direk başkana at Kiptaş cevap vermiyor. Ama Başkana , Başbakana ve Beyaz masaya atarsan ertesi gün seni cep telefonundan arıyorlar. Mailinede telefon numaranı eklemeyi unutma. Telefonun ardındanda 3-4 tane mail geliyor.
Kullanıcı avatarı
beykoz

Mesajby ceylan » 03 Eyl 2008 00:12

beykoz yazdı:
ozaya yazdı:Aşagıdaki metin daha önceden gönderdiğim metindir. Fakat hala cevap alabilmiş değilim.

Sevgili ozaya bu mailini direk başkana at Kiptaş cevap vermiyor. Ama Başkana , Başbakana ve Beyaz masaya atarsan ertesi gün seni cep telefonundan arıyorlar. Mailinede telefon numaranı eklemeyi unutma. Telefonun ardındanda 3-4 tane mail geliyor.

telefon ediyorlar 3 4 tane mail gönderiyorlar! ne demek? ne diyorlar yazarmısınız?
ceylan

Mesajby beykoz » 03 Eyl 2008 08:32

ceylan yazdı:
beykoz yazdı:

telefon ediyorlar 3 4 tane mail gönderiyorlar! ne demek? ne diyorlar yazarmısınız?

Teslimatlarla ilgili Temmuz başında Kiptaşa mail attım. 4 Hafta bekledim cevap gelmeyince Kadir Topbaş a ve Beyaz masaya mail attım ertesi gün bana telefonla ve 3 ayrı yerden ( Başkan katibi, Beyaz masa ve Kiptaştan ) mail geldi. Bunun ayrıntılarınıda 2. Etapın son hali Topic inin altında belirttim.
Kullanıcı avatarı
beykoz

Mesajby Canan SAĞLAM » 03 Eyl 2008 10:32

Arkadaşlar hazırladığınız metinler için teşekkür ederim.Bende başkana yolladım.Kiptaşa yollamaya gerek varmı bilmiyorum.Çünkü cevapları hazır sözleşmedeki gerekirse kiptaşın mimari projede değişiklik yapabilir maddesi.
Canan SAĞLAM

Mesajby Canan SAĞLAM » 03 Eyl 2008 10:35

Başbakanın mail adresini bilen varmı? kesinlikle başbakanada yollamamız lazım.
Canan SAĞLAM

Mesajby turgay » 03 Eyl 2008 18:28

kiptaşdan cevaap alabilenlerin Taksim'e heykelini dikmek gerek. :D :D :D
turgay

Mesajby turgay » 03 Eyl 2008 18:38

Canan SAĞLAM yazdı:Arkadaşlar hazırladığınız metinler için teşekkür ederim.Bende başkana yolladım.Kiptaşa yollamaya gerek varmı bilmiyorum.Çünkü cevapları hazır sözleşmedeki gerekirse kiptaşın mimari projede değişiklik yapabilir maddesi.

kime yollarsanız yollayın sonuçda dönüp dolaşıp yine kiptaşa gelecek. onlarda yaparız deyip kestirip atacak ve yapmayacak. bugüne kadar hep böyle oldu bundan sonrada böyle olacak. Onlar ne başbakan ne belediye başkanı tanımazlar. Ancak Başbakan Kipataşın başındaki İsmet Yıldırım denen kişiyi yollarsa tüm bu sorunlar çözülür. Bundan önce Erdoğan Bayraktar vardı ama o dönemden ev alanlar gayet memnundu. Yani bir şirketin nasıl yönetildiğini başındaki kişiden anlarsınız. Geçenlerde biriyle tanıştım kendisi toplu konut ihalelerine giriyormuş, İsmet Yıldırım adını duyunca şöyle bir güldü . Neden güldüğünü anlamadım .

Bu arada başbakana göndermek isterseniz AKİM i kullanın. Google da Akim yazın ve oradan direk başbakanayı işaretleyip bu yazılarınızı gönderin . Ama dediğim gibi baştaki kişi değişmeden mantık değişmez.
turgay

Mesajby ozaya » 04 Eyl 2008 22:23

Turgay kardeşim... Umut her zaman vardır... Bu memlekette yaşayan insanların başına ne geldiyse teslimiyetçilikten gelmiştir. Yeterki herkez dogru zamanda dogru yöntemlerle hakkını arasın...Bu evlere herkez alın terini akıtıyor...Bu iş bu kadar basit olmamalı diye düşünüyorum.
Ben her iki metinide Akim (Ak Parti İletişim Merkezi) üzerinden Başbakan'a ilettim... Umarım olumlu bir yanıt alırız.
Sizlerde başvurularınızı yapınki bu şikayetler bireysellikten çıkarak genel bir şikayet haline gelsin...
Saygılarımla,[/b]
ozaya

Mesajby Canan SAĞLAM » 05 Eyl 2008 10:49

ozaya yazdı:Turgay kardeşim... Umut her zaman vardır... Bu memlekette yaşayan insanların başına ne geldiyse teslimiyetçilikten gelmiştir. Yeterki herkez dogru zamanda dogru yöntemlerle hakkını arasın...Bu evlere herkez alın terini akıtıyor...Bu iş bu kadar basit olmamalı diye düşünüyorum.
Ben her iki metinide Akim (Ak Parti İletişim Merkezi) üzerinden Başbakan'a ilettim... Umarım olumlu bir yanıt alırız.
Sizlerde başvurularınızı yapınki bu şikayetler bireysellikten çıkarak genel bir şikayet haline gelsin...
Saygılarımla,[/b]

Ozaya size katılıyorum.Biz hakkımızı aramış olalım,elimizden geleni yapalım.Sineye çekmek yerine.Taksitleri ödeyebilmek için çalışmak zorundayım. Ve hergün işe gelirken 4 yaşındaki kızımı ağlarken bırakıp geliyorum.Bu evi almak için ne kadar emek verildiğini,fedakarlık yapıldığını bende çok iyi biliyorum.Ve hakkımı aramaktan vaz geçmeyeceğim.
Canan SAĞLAM

Mesajby Canan SAĞLAM » 11 Eyl 2008 11:55

KİPTAŞ ETİK PROJEDEN SEMİH BEY İ 2 HAFTADIR 4 KEZ ARADIM.KENDİSİ İLE GÖRÜŞEMİYORUM AMA SEKRETERİ ARADA BİLGİ İLETİŞİMİ SAĞLIYOR.FRANSIZ BALKONLARIN İPTALİ İLE İLGİLİ ÇOK SAYIDA İTİRAZ VAR, KONUYU İNCELEYİP GEREKLİ AÇIKLAMA SİZLERE YAPILACAK DEDİ.ARKADAŞLAR ALLAH AŞKINA LEHİMİZE KARAR ALINMASI İÇİN BİRAZ DAHA GAYRET.BU KARAR SANIRIM SEMİH DEMİRCİDEN ÇIKACAK.
SEMİH DEMİRCİ (ETİK PROJE ): 0212 477 03 00 DAHİLİ 204
Canan SAĞLAM

Mesajby ozaya » 12 Eyl 2008 20:56

Canan hanım,
Pazartesi itibari ile semih bey'e taciz ateşine ben de başlıyorum. Umarım olumlu bir gelişme olurda hepimiz mutlu oluruz. Bu inşalat tamamlanmış durumda oldugundan yeniden tadilat yapılabilirmi bilmiyorum. Çünki bir sürü tadilat çıkacaktır... Fakat hiç olmazsa bizlerden talep edilecek şerefiye bedelinden bu deger kaybı düşülebilir, veyahut yeni haklar tanınabilir kanısındayım. (Öncelikli talebim ne olursa olsun bu balkonların inşası yönünde...Evleri gezdim çok kasvetli çünki...)
Ben de birkez daha buradan bu dairelerin hak sahiplarinin sürekli kiptaşı arayarak hatta, yazılar yazarak başvurmalarını rica ediyorum. Hakkımızı kimseye yedirmeyelim lütfen...
Saygılarımla,,,
ozaya

Mesajby Canan SAĞLAM » 15 Eyl 2008 11:40

ARKADAŞLAR BALKONLARIN İPTALİ İLE İLGİLİ TEKRAR ARADIM.ŞİKAYETİMİZİ FAKSLA BİLDİRMEMİZ GEREKİYORMUŞ.
FAKS NO: 212 618 22 75
Canan SAĞLAM

Mesajby Anonymous » 15 Eyl 2008 13:22

Faks da gönderdim. Bu saatten sonra ne olabilir bilmiyorum ama denemeye devam naapalım..
Anonymous

Mesajby Anonymous » 15 Eyl 2008 14:49

Bana belediyeden cevap maili geldi, şu şekilde :

İLGİ:03.09.2008 tarihli Başkanlık Makamına gönderdiğiniz e-posta

İlgi tarihli e-postada yer alan şikayet incelenmiş ve şirketimiz tarafından değerlendirilmiştir. Buna göre Tuzla 2.etap 75 m2 lerde satış broşürlerinde yer alan salon balkonlarında üyenin menfaatine olacak şekilde değişiklik yapmıştır. Söz konusu bloklarda salonda mekanın küçük olması, Fransız balkonlarda PVC de ısı kaybının yüksek olabilmesi ve ayrıca tarafınızdan da imzalanan Kiptaş Satış Vaadi Sözleşmesi 12. maddesine dayanarak uygulama yapılmıştır.
Bilgilerinize rica ederim.
Saygılarımla,
Semih DEMİRCİ
İmar Müdürü

sizlere de aynı cevap mı geldi?
Anonymous

Mesajby ceylan » 15 Eyl 2008 15:20

bende artık bu saatten sonra düzelteceklerine inanmıyorum. kendileri demişler 'salon küçük olduğu için pvc camların ısı kaybı' vs. tamam işte salon küçük 4 5 kişi bi arada oturduğunda doğal olarak ısınır. ısı camlar ne güne duruyor... bizi çok düşünüyorlar sanki. diğer 75m2 daireleri de bu kadar düşünmemişler. 115m2 evlerde de var bu balkonlar üstelik o oda 13 m2. neden peki bu kişilerin ısı kayıpları düşünülmemiş. boşverin artık düzeltmezler. bir daha bitmiş projeden ev alırız. napalım . bu evi satarız. üstüne kredi. gider alırız beğenerek. hemde bekleyerek zaman geçirmeyiz. hem kira öde, hemde ne zman teslim edeceklerini bilmeden bekle!..
ceylan

Mesajby Canan SAĞLAM » 16 Eyl 2008 09:20

alifatihb yazdı:Bana belediyeden cevap maili geldi, şu şekilde :

İLGİ:03.09.2008 tarihli Başkanlık Makamına gönderdiğiniz e-posta

İlgi tarihli e-postada yer alan şikayet incelenmiş ve şirketimiz tarafından değerlendirilmiştir. Buna göre Tuzla 2.etap 75 m2 lerde satış broşürlerinde yer alan salon balkonlarında üyenin menfaatine olacak şekilde değişiklik yapmıştır. Söz konusu bloklarda salonda mekanın küçük olması, Fransız balkonlarda PVC de ısı kaybının yüksek olabilmesi ve ayrıca tarafınızdan da imzalanan Kiptaş Satış Vaadi Sözleşmesi 12. maddesine dayanarak uygulama yapılmıştır.
Saygılarımla,
Semih DEMİRCİ
İmar Müdürü

sizlere de aynı cevap mı geldi?

Bende Büyük Şehire mail attığım zaman arayıp aynı açıklamayı yaptılar.Ama şunuda tavsiye ettiler proje müdürüne
derdinizi direk olarak anlatmanız daha iyi olur.Biraz öncede Semih beyin konuyla ilgili şikayetleri bildiğini ve ne karar
alacağı konusunda açıklama yapmadığını söyledi.Bence bu durumda bize düşen ısrarımıza devam etmek.Sonuç kesin olumlu veya olumsuz olacak diye birşey yok.İnanın kiptaş ve belediyede konuyu telefona çıkan herkese anlatıyorum ki çalışan herkesin TUZLA 2. etapta böyle sorun olduğunu bilsinler,Belki biri anlarda lehimize birşey çıkar.Sonuç ne olursa olsun, benim kafam rahat olacak.Çünkü elimden geleni yapmış olacağım...
Canan SAĞLAM

Mesajby ozaya » 17 Eyl 2008 00:14

Bende semih Demirci ile telefonda baglantı kuramıyorum.Sürekli telefona bir bayan çıkıyor ve çeşitli bahanelerle görüştürmüyor. Attıgım hiç bir maile telefon görüşmesine ve yazıya cevap alamıyorum. Pes yahu....Çıldırmak elde değillll...Paranla rezil olmak bu olsa gerek... Sözleşmeyi imzaladık ya tamam kılıf hazır... Tapemize yarın gecekonduda dikilir... Adı tüketici menfaati olur... Yazıklar olsun diyorum, başka birşey demiyorum...Birde merak ediyorum bu yazıları okuyan onlarki kişi sizler bu durumdan rahatsız değilmisiniz bu işin takipçisi 10 kişimi, okuyanlar neden yazmıyorlar. Bu forumdan Kiptaş yetkililerininde haberi var ve takip ediliyor...Neden ve kimden çekiniliyor... Sizler para ödemiyormusunuz, kazandıgınız paralar uzaydan mı geliyor...Hakkımız olan bir konuda gündem bile oluşturamıyoruz...Yazık ki ne yazık...
Saygılarımla,
ozaya

Mesajby beykoz » 17 Eyl 2008 08:19

ozaya yazdı:Bende semih Demirci ile telefonda baglantı kuramıyorum.Sürekli telefona bir bayan çıkıyor ve çeşitli bahanelerle görüştürmüyor. Attıgım hiç bir maile telefon görüşmesine ve yazıya cevap alamıyorum. Pes yahu....Çıldırmak elde değillll...Paranla rezil olmak bu olsa gerek... Sözleşmeyi imzaladık ya tamam kılıf hazır... Tapemize yarın gecekonduda dikilir... Adı tüketici menfaati olur... Yazıklar olsun diyorum, başka birşey demiyorum...Birde merak ediyorum bu yazıları okuyan onlarki kişi sizler bu durumdan rahatsız değilmisiniz bu işin takipçisi 10 kişimi, okuyanlar neden yazmıyorlar. Bu forumdan Kiptaş yetkililerininde haberi var ve takip ediliyor...Neden ve kimden çekiniliyor... Sizler para ödemiyormusunuz, kazandıgınız paralar uzaydan mı geliyor...Hakkımız olan bir konuda gündem bile oluşturamıyoruz...Yazık ki ne yazık...
Saygılarımla,

Daha öncede bahsettim 1 seneden fazla oluyor ben bu işle uğraşıyorum. İlk bloğun 2. katının tuğlaları örülürken farkettim aramadığım ve konuşmadığım kimse kalmadı. Semih bey bu konuyla ilgili beni 2 kere cep telefonumdan aradı. Arkadaşlar konu dönüp dolaşıp sözleşmeye geliyor. Bu konuyla ilgili daha ne yapılır ben bilmiyorum. Aklıma son birşey geliyor. Kat kuraları çekilirken orada yüksek sesle bu konuyu dile getirip en azından şerefiye bedelleri ile ilgili birşey yapılabilir mi onuda bilmiyorum.
Kullanıcı avatarı
beykoz

Mesajby Canan SAĞLAM » 17 Eyl 2008 09:12

beykoz yazdı:
ozaya yazdı:Bende semih Demirci ile telefonda baglantı kuramıyorum.Sürekli telefona bir bayan çıkıyor ve çeşitli bahanelerle görüştürmüyor. Attıgım hiç bir maile telefon görüşmesine ve yazıya cevap alamıyorum. Pes yahu....Çıldırmak elde değillll...Paranla rezil olmak bu olsa gerek... Sözleşmeyi imzaladık ya tamam kılıf hazır... Tapemize yarın gecekonduda dikilir... Adı tüketici menfaati olur... Yazıklar olsun diyorum, başka birşey demiyorum...Birde merak ediyorum bu yazıları okuyan onlarki kişi sizler bu durumdan rahatsız değilmisiniz bu işin takipçisi 10 kişimi, okuyanlar neden yazmıyorlar. Bu forumdan Kiptaş yetkililerininde haberi var ve takip ediliyor...Neden ve kimden çekiniliyor... Sizler para ödemiyormusunuz, kazandıgınız paralar uzaydan mı geliyor...Hakkımız olan bir konuda gündem bile oluşturamıyoruz...Yazık ki ne yazık...
Saygılarımla,

Daha öncede bahsettim 1 seneden fazla oluyor ben bu işle uğraşıyorum. İlk bloğun 2. katının tuğlaları örülürken farkettim aramadığım ve konuşmadığım kimse kalmadı. Semih bey bu konuyla ilgili beni 2 kere cep telefonumdan aradı. Arkadaşlar konu dönüp dolaşıp sözleşmeye geliyor. Bu konuyla ilgili daha ne yapılır ben bilmiyorum. Aklıma son birşey geliyor. Kat kuraları çekilirken orada yüksek sesle bu konuyu dile getirip en azından şerefiye bedelleri ile ilgili birşey yapılabilir mi onuda bilmiyorum.

Bende kura çekilirken tavrımızı koyma taraftarıyım.Semih bey inşaat a başlanırken bile şikayet aldıysa ve
hak sahipleri tarafından şikayetler devam ediyorsa öyle kestirip atmak gibi lüksü olamaz.Ben birazdan yine arıycam,
ve semih beyle görüşme ısrarımı sürdürücem.Madem bizim menfaatimize alınmış bir karar o zaman şuanda yeni
başlayan hadımköy 2. etap niye fransız balkonlu.Ozaman onlara haksızlık eğer balkonların iptali bizim yararımıza ise.
Hiçbir yerde balkon iptali yok sadece tuzla 2.etap da var.
Canan SAĞLAM

Mesajby turgay » 17 Eyl 2008 18:54

beykoz yazdı:
Saygılarımla,

bence iyi düşünmüşsünüz. çekilişler esnasında orayı birbirine katarsanız şerefiyelerde indirim yaparlar. Hatta oraya medyayıda çağırın bakın o zaman neler olur :)))
turgay

Mesajby ozaya » 17 Eyl 2008 22:32

Arkadaşlar lafım, konuyla alakalı ilgili kişilere değildir. Sakın alınmasınlar. Bende malesef Kiptaşın örnek işleri ve kurumsal yapısına güvenerek ne şantiyyi ziyaret ettim nede arayışa girdim. Ne beyhude bir tavırmış yeni anladım. Sonrasında 2 Agustos'ta neyapabilirimi araştırıken bu siteyle tanıştım. Bu durumu çok öncelerdn farkına varan ilgili arkadaşlarım olmuş fakat kimse birbirine ulaşamamış... Sonu herkezin bildiği gibi...Tahmin ediyorum ki birçok hak sahibide şantiyeyi kura çekilişinde görecek ve bu çile onlar içinde yeniden başlayacak... Artık bırakın şantiyeye almayı bekçi Demars yetkilileriyle bile görüştürmüyor. Kiptaş bu duruma ilgisiz kalıyor.
Bakın Sayın Semih beyin standar yazısı banada nihayet bugün ulaştı bende aynen cevabımı ilettim...Aşagıda mailimin içerigi bulunuyor. Ben diyorumki bu beyi topluca ziyaret zamanı geldi. Ortak bir zaman belirleyerek kiptaşta buluşalım ve sesimizi yükseltelim. İlk tarih öneriside benden 24 Eylül Çarşamba Saat 10:00 olsun. Bu tarihi en yüksek katılıma görede değiştirebiliriz. Cevabınızı bekliyorum...

Gen mail ve cevabımdır.

Sayın Yetkili,
Faransız balkonların ısı kaybından dolayı iptal edilmesi koca bir saçmalıktır. Aynı uygulama diger tüm projelerde uygunlanmıştır. Tuzla 2 Etap 95 ve 126 M2 lik dairelerde de kullanılmıştır. Isı kaybı meselesi sadece 75 m2 lik daireler içinmi geçerlidir ? Diger konutlar daha büyük ve ısı kayıpları fazladır. Satış Vaadi Sözleşmesi sadece 75 m2 daire sahiplerine mi imzalatılmıştır da sadece bu planlarda değişiklik yapılmıştır. Bu plan değişikliği tüketici yararına olmayıp, içeride yaşayan insanların yaşam konforunu etkileyen ve mali değerini düşüren bir uygulamadır. ( Binalar hastane , okul, yurt ... gibi olmuştur.) Kiptaşın ‘’ yaşam konforu yaratma ‘’ felsefesi nerede kalmıştır ? Kurumsallık nerede kalmıştır. Sanki boya rengi değişikliği yapılıyor, koskoca balkon ve binaların dış görünüzü değişmektedir. Bu nasıl zihniyettir...
Bu memlekette her zaman ezilen ve mağdur olan zümre ekonomik olarak zayıf olan kesim olmuş ve olmaya devam ediyor. Ben yazıklar olsun diyorum... Bu iş bu kadar basit mi dir. İştirakimize sorduk, durum böyleymiş... İştirakinize bir sorun bakalım ! Bu haksız plan değişikliği kayıpları fazla oldugu halde niçin diger bloklarda değişim yapılmamış hem salonda hemde mutfaklarında mevcut ( Küçük alan burada kayıp yok mu? ) Sadece kiptaş bünyesinde mi bu hesapları yapacak teknik personelin oldugu sanılıyor ! Sayın yetkililer burada nasıl bir denetim var neler oluyor... Ayrıca bu durumdan rahatsız olan onlarca insan bir o kadarda haberi olmayan insan var...Ortalık yıkılıyor konuyla alakalı forumları takip etmiyormusunuz ???

Artık buradaki duruma müdahil olarak bir çözüm getirin... İnsanların ahını alacagınıza dualarını alınız... Acil cevap dileklerimle iyi çalışmalar...

Saygılarımla,

Ayhan Arı

Cep : 0533 578 3941

aari@teknosa.com

--------------------------------------------------------------------------------

From: İştirakler Koordinasyon Müdürlüğü [mailto:istiraklerkoord@ibb.gov.tr]
Sent: Wednesday, September 17, 2008 9:38 AM
To: Ayhan Ari
Subject: Dilekçe 1306

Sayın Ayhan ARI,

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanlık Makamı'na e-posta ortamında sunmuş olduğunuz yazınız ilgisi nedeniyle iştiraklerimizden KİPTAŞ Genel Müdürlüğü'ne iletilmiş olup, iştirakimizden alınan cevabi e-posta aşağıdaki gibidir.

Bilgilerinizi rica ederiz.

İştirakler Koordinasyon Müdürlüğü

Sayın Ayhan ARI,

İLGİ:01.09.2008 tarihli Başkanlık Makamına gönderdiğiniz e-posta

Saygılarımla,

Semih DEMİRCİ

KİPTAŞ İmar Müdürü
ozaya

Mesajby nilgün » 18 Eyl 2008 09:12

Arkadaşlar,
Biz 1.etapta bu birliği sağlayamadık ancak telefonlarla, fakslarla ve maillerle baskı yaptık, herkesin kendine göre sebeplerinden dolayı toplanıp kiptaş a gidemedik(yoğun çalışma, haftaiçi izin alamama v.s.gibi sebeplerden dolayı)ama 3 kişi de olsanız 5 kişi de olsanız yüz yüze görüşmeniz daha menfaatinize olur. Ayrıca kiptaş ın diğer yaptığı haksızlıklarla ilgili bilginiz olduğunu, herşeyden haberiniz olduğunu da çıtlatırsanız belki daha da etkili olur.
siz ne mail atarsanız atın aynı cevabı veriyorlar, size özel sorularınızı yanıtlayacak açıklayıcı bir bilgi vermiyorlar.
1.etapta kuralara giriş katlarının dahil edilmesinden dolayı itirazı olan bir arkadaşımıza değişim şansı tanımışlar, sizin balkonlar için de çözüm bulamasalar bile belki menfaatinize olan bir değişiklik yapabilirler(şerefiye indirimi v.s.gibi)
Birçok insanın bu balkon değişikliğinden ya haberi yok veya var ama tek başlarınalar, sizleri tanımıyorlar, iletişim kuramıyorlar bu yüzden çoğunluk sağlanamıyor ama televizyonda kendi blokları ile ilgili bir haber görürlerse belki sizlere ulaşabilirler
Ulaşabiliyorsanız basına ulaşmaya çalışın bizden bir arkadaş daha önce show tv ile temasa geçmişti ancak bize ulaşamadığı için iptal olmuştu.
Kura çekilişinde çok kalabalık oluyor ve kim 75 metrekare kim 95 metrekare sahibi belli olmuyor, herkes kura heyecanında oluyor, kurada biraz zor olur, sesinizi duyurmaya çalışırsanız da dışarı çıkarabilirler, onlar önlemlerini almışlardır.

Sizlere Allah kolaylık versin.
nilgün

Mesajby Canan SAĞLAM » 18 Eyl 2008 10:29

Semih bey i biraz önce yine aradım.Tabii kendisi ile görüşmedim herzamanki gibi.Tuzla 2. etabın mimarı tesadüfen telefonu açtı ve 25 dakka bizim bir sonuca varmamızın mümkün olmadığını anlattı.Biz size bitmiş konut satmadıkki diyor.Daha öncede itirazlarla karşılaştıkları için sözleşmeyi ona göre hazırladık ,Kanunen hiçbirşey yapamazssınız,inşaat şirketi öyle uygun görmüş öyle yapmış,bende sizden öğrendim balkonu iptal ettiğini diyor.Bende açıklamalarınızın hiç birtanesi akla-mantığa dayanan birşey değil.Ucuz iş yaptık,maliyetten kaçtık ,diyin kabul edin ve bizlerden şerefiye adına birşey talep etmeyin dedim.Şerefiye konusunda,talepleriniz de haklısınız dedi.

24 eylül çarşamba,ben işten izin alırım.Yapmamız gereken herşeyi yapalım.Allah nasip ederse çarşamba 10 da orda olucam.
Canan SAĞLAM

Mesajby harika » 18 Eyl 2008 10:44

Sayın Canan hn. ben bu teşebbüslerimizden birşey çıkacağını pek sanmıyorum.Dedikleri gibi sözleşmede fransız balkon yazmıyor.projede var ama sözleşmede yok. onlar ne derse hep o oluyor zaten biz kendi kendimize konuşup kendimiz duyuyoruz.Baştan bize maliyeti bizi kurtarmıyor. fransız balkon için 1 er milyar ilave lazım demedikleri için ben kızıyorum buna hiç kimse hayır demezdi cebri yaptırım bu sistemin huyu. hadi onu yapmadılar bari camları 2 kanatlı yapsalardı evin içi aydınlık olsaydı...bence bu evleri öğrenci yurdu yapsınlar bize yenisini versinler dicem ama onada tahammül kalmadı beklemeye..saygılar....NOT:semih beyin mail adresi varsa verirmisiniz bede mail atayım.
harika

Mesajby Canan SAĞLAM » 18 Eyl 2008 11:36

harika yazdı:Sayın Canan hn. ben bu teşebbüslerimizden birşey çıkacağını pek sanmıyorum.Dedikleri gibi sözleşmede fransız balkon yazmıyor.projede var ama sözleşmede yok. onlar ne derse hep o oluyor zaten biz kendi kendimize konuşup kendimiz duyuyoruz.Baştan bize maliyeti bizi kurtarmıyor. fransız balkon için 1 er milyar ilave lazım demedikleri için ben kızıyorum buna hiç kimse hayır demezdi cebri yaptırım bu sistemin huyu. hadi onu yapmadılar bari camları 2 kanatlı yapsalardı evin içi aydınlık olsaydı...bence bu evleri öğrenci yurdu yapsınlar bize yenisini versinler dicem ama onada tahammül kalmadı beklemeye..saygılar....NOT:semih beyin mail adresi varsa verirmisiniz bede mail atayım.

Birşey çıkacak garantisi ile bakmıyorum konuya,Bende biliyorum kanun onlardan taraf.Ama hazmedemiyorumda,tepkisiz
kalamam.Eve taşınıp yaşamaya başladığımız zaman daha çok etkileyecek.

mail adresi yok ama faks var. Faks ve tel ile ulaşıyoruz. Faks 0212 618 22 75
Canan SAĞLAM

Mesajby ceylan » 18 Eyl 2008 12:19

Şerefiye bedelinin alınmaması gibi saçma bi söz olamaz.

Bi düşünün ki eviniz 12. katta ve kuzey cephe de.. şerefiye almıyorsunuz.
Bi başka komşunuzun evi 4 veya 5. katta üstelik güney cephede şerefiye vermeden oturuyor.

Varmı böyle bi haksızlık.

adamla aynı parayı ödeyelim. iyi yerde başka birisi otursun. bu şerefiye bedeli blok içinde oturanların hakkını verir. kiptaşın bize yaptığını, bizim kiptaşdan başka bi şeklide isteğimiz olmalıdır.
ama şerefiyelerin olmamasını kabul etmiyorum. böyle bi istekde bulunmayalım lütfen.
ceylan

Mesajby Canan SAĞLAM » 18 Eyl 2008 12:35

ceylan yazdı:Şerefiye bedelinin alınmaması gibi saçma bi söz olamaz.

Bi düşünün ki eviniz 12. katta ve kuzey cephe de.. şerefiye almıyorsunuz.
Bi başka komşunuzun evi 4 veya 5. katta üstelik güney cephede şerefiye vermeden oturuyor.

Varmı böyle bi haksızlık.

adamla aynı parayı ödeyelim. iyi yerde başka birisi otursun. bu şerefiye bedeli blok içinde oturanların hakkını verir. kiptaşın bize yaptığını, bizim kiptaşdan başka bi şeklide isteğimiz olmalıdır.
ama şerefiyelerin olmamasını kabul etmiyorum. böyle bi istekde bulunmayalım lütfen.

Elbetteki şerefiyeler komple kaldırılamaz.Ama atıyorum en yüksek şerefiye 3000 ise bu düşürülür.Bizim şuanda kiptaşa ödeyeceğimiz sadece şerefiye bedelidir.Ancak bunun üzerinden konuşa biliriz.Ve kiptaş bunu kabul ederse bütün 75 mkare dairelerin adına toplu bir indirim söz konusu olabilir.Arkadaşım sizde takdir edersinizki balkonların iptali ile daire konforu sıfıra düştü.Daha az güneş,daha az aydınlık şerefiye bedeleini zaten aşaya çekiyor.
Ben isterimki şikayetimizi dikkate elıp balkonları yapsınlar.Ama buda zayıf bir ihtimal olduğuna göre napalım gelin şerefiyeleride katmerlimi alın diyelim.
Canan SAĞLAM

Mesajby ceylan » 18 Eyl 2008 12:54

Şerefiyeleri eninde sonunda bize verecekler. onda indirime gitmemiz, bizim aleyhimizedir. zaten 75lik olduğu için fazla olmaz şerefiye bedelleri bence.

Ama balkonların iptali ayrı ona bende çok üzülüyorum. bizim evlerimiz bodrum katı yada giriş kat statüsünde olacak satarken öyle değilmi? bu tür balkonsuz evler bodrum yada giriş katta vardır. herkez baksın etrafına hiç üst kat olupda balkonsuz ev varmı? arkada var, kücücük bi balkon var, illa var Ama gel gör istanbulda tek numune bizim evlerimiz olacak bu şekilde... hiç de sevinemiyorum. ev sahibi olucaz diye.. kötüdür balkonsuz ev, laf başı gelince kullanılır: ...... balkonsuz eve benzer. hha sinirlerim bozuldu.
ceylan

Mesajby harika » 18 Eyl 2008 13:04

Şerefiyeleri onlar bize vermicek birbirimizden alacaklar senin paran bana benimki sana 1 etap dan biliyorum tanıdığım kişi güneyde oturduğu için kuzeydekine 300 mü 400 mü ne para ödedi gözün kalmasın helallik verilsin diye yapıyorlarmış ..yoksa kiptaş bize para ödemicek.saygılar
harika

Mesajby ceylan » 18 Eyl 2008 13:13

kiptaş bize para ödücek diye birşey yazmadım. bizden belli bi süreliğine aldığı şerefiye bedellerini nasıl olsa birilerine verecek. ondan bahsettim. nasıl olsa alıcaz yada vericez. senin paran bana benimki sana lafına çok güldüm. karşılıklı paramı alınıp verilecek... hayır. biri verecek diğeri alacak. bu kadar.
ceylan

Mesajby harika » 18 Eyl 2008 13:37

bir evvelki yazınızda Bizm kiptaşa ödeyeceğimiz şerefiye bedeli diye yazmışsınız .da onun için yazmıştım ayrıca sizi güldürdüğüm için çok sevindim..saygılar
harika

Mesajby turgay » 18 Eyl 2008 18:56

ozaya yazdı:Arkadaşlar lafım, konuyla alakalı ilgili kişilere değildir. Sakın alınmasınlar. Bende malesef Kiptaşın örnek işleri ve kurumsal yapısına güvenerek ne şantiyyi ziyaret ettim nede arayışa girdim. Ne beyhude bir tavırmış yeni anladım. Sonrasında 2 Agustos'ta neyapabilirimi araştırıken bu siteyle tanıştım. Bu durumu çok öncelerdn farkına varan ilgili arkadaşlarım olmuş fakat kimse birbirine ulaşamamış... Sonu herkezin bildiği gibi...Tahmin ediyorum ki birçok hak sahibide şantiyeyi kura çekilişinde görecek ve bu çile onlar içinde yeniden başlayacak... Artık bırakın şantiyeye almayı bekçi Demars yetkilileriyle bile görüştürmüyor. Kiptaş bu duruma ilgisiz kalıyor.
Bakın Sayın Semih beyin standar yazısı banada nihayet bugün ulaştı bende aynen cevabımı ilettim...Aşagıda mailimin içerigi bulunuyor. Ben diyorumki bu beyi topluca ziyaret zamanı geldi. Ortak bir zaman belirleyerek kiptaşta buluşalım ve sesimizi yükseltelim. İlk tarih öneriside benden 24 Eylül Çarşamba Saat 10:00 olsun. Bu tarihi en yüksek katılıma görede değiştirebiliriz. Cevabınızı bekliyorum...

Gen mail ve cevabımdır.

Sayın Yetkili,
Faransız balkonların ısı kaybından dolayı iptal edilmesi koca bir saçmalıktır. Aynı uygulama diger tüm projelerde uygunlanmıştır. Tuzla 2 Etap 95 ve 126 M2 lik dairelerde de kullanılmıştır. Isı kaybı meselesi sadece 75 m2 lik daireler içinmi geçerlidir ? Diger konutlar daha büyük ve ısı kayıpları fazladır. Satış Vaadi Sözleşmesi sadece 75 m2 daire sahiplerine mi imzalatılmıştır da sadece bu planlarda değişiklik yapılmıştır. Bu plan değişikliği tüketici yararına olmayıp, içeride yaşayan insanların yaşam konforunu etkileyen ve mali değerini düşüren bir uygulamadır. ( Binalar hastane , okul, yurt ... gibi olmuştur.) Kiptaşın ‘’ yaşam konforu yaratma ‘’ felsefesi nerede kalmıştır ? Kurumsallık nerede kalmıştır. Sanki boya rengi değişikliği yapılıyor, koskoca balkon ve binaların dış görünüzü değişmektedir. Bu nasıl zihniyettir...
Bu memlekette her zaman ezilen ve mağdur olan zümre ekonomik olarak zayıf olan kesim olmuş ve olmaya devam ediyor. Ben yazıklar olsun diyorum... Bu iş bu kadar basit mi dir. İştirakimize sorduk, durum böyleymiş... İştirakinize bir sorun bakalım ! Bu haksız plan değişikliği kayıpları fazla oldugu halde niçin diger bloklarda değişim yapılmamış hem salonda hemde mutfaklarında mevcut ( Küçük alan burada kayıp yok mu? ) Sadece kiptaş bünyesinde mi bu hesapları yapacak teknik personelin oldugu sanılıyor ! Sayın yetkililer burada nasıl bir denetim var neler oluyor... Ayrıca bu durumdan rahatsız olan onlarca insan bir o kadarda haberi olmayan insan var...Ortalık yıkılıyor konuyla alakalı forumları takip etmiyormusunuz ???

Artık buradaki duruma müdahil olarak bir çözüm getirin... İnsanların ahını alacagınıza dualarını alınız... Acil cevap dileklerimle iyi çalışmalar...

Saygılarımla,

Ayhan Arı

Cep : 0533 578 3941

aari@teknosa.com

--------------------------------------------------------------------------------

From: İştirakler Koordinasyon Müdürlüğü [mailto:istiraklerkoord@ibb.gov.tr]
Sent: Wednesday, September 17, 2008 9:38 AM
To: Ayhan Ari
Subject: Dilekçe 1306

Sayın Ayhan ARI,

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanlık Makamı'na e-posta ortamında sunmuş olduğunuz yazınız ilgisi nedeniyle iştiraklerimizden KİPTAŞ Genel Müdürlüğü'ne iletilmiş olup, iştirakimizden alınan cevabi e-posta aşağıdaki gibidir.

Bilgilerinizi rica ederiz.

İştirakler Koordinasyon Müdürlüğü

Sayın Ayhan ARI,

İLGİ:01.09.2008 tarihli Başkanlık Makamına gönderdiğiniz e-posta

Saygılarımla,

Semih DEMİRCİ

KİPTAŞ İmar Müdürü

ya arkadaşlar kusura bakmayın ama ben bu kiptaşın yazılarını görünce beni bir kahkaha tutuyorki sormayın :D :D :D hani nerdeyse hak sahiplerini suçlu duruma düşürecekler :D :D :D bence siz dua edinde KİPTAŞ evleri size teslim ederken bu fransız balkonları değiştirdik ve sizi ısı kaybından koruduk o yüzden sizden artı şerefiye istiyoruz demesin. Ne gülerim ama. Lütfen kusura bakmayın gülerim derken inanın sinirden diyorum. Dedimya bunların üstüne fazla giderseniz bunlar sizden bir de üste para isterler benden söylemesi.

Ama şu İştirakler dairesi başkanlığına yazmak bence çok mantıklı. Çünkü tüm sorunlar tek yerden iletilirse sanırım oradakilerde burada bazı sorunların olduğunu ( Genel olarak tüm projeleer için ) düşünür ve belkide Başbakanlığa bu iştirakin iyi yönetilemediğini bildirebilirler.
turgay

Mesajby turgay » 18 Eyl 2008 19:09

arkadaşlar ne kadar süredir bu evlere para ödüyorsunuz bilmiyorum ama aklıma şöyle bişey geldi. Kiptaş son dönemlerde ev satamıyor bir çoğu elinde kaldı. O yüzden paraya sıkışık. Eğer biraz kararlı olup hep beraber Kiptaşa gidip sözleşmede yazıldığı şekliyle ödediğiniz paralarınızı iade edilmesini isteyip dairlerden vazgeçerseniz ( ama bunu yapabilecekmisiniz bilmiyorum ben olsam yapardım ) belki ceplerinden para çıkacağını görünce biraz afallayabilirler. Ama çoğunluğu bulmalısınız. 100-200 kişi eveleri iade edip paralarını geeri isterse bence Kiptaş oturup tekrar düşünecektir. Nasıl olsa Kiptaşın daha çok 75 lik ev satışları olacak gönlünüze göre olan bir yerden alırsınız. Hatta şu anda bile satış yaptığı projeleri var sanırım.
turgay

Mesajby ozaya » 22 Eyl 2008 23:18

Canan hanım,
Kiptaş görüşmesini üzülerek ertelemek zorunda kalacagım. Elimde olmayan sebeplerden dolayı günübirlik şehir dışına çıkmam gerekecek... Dolayısıyla yeni görüşme tarihi sizin belirleyeceginiz bir gün olsun veyahut Cuma günü yine 10:00 olabilir. (Gelirken gelenler iletilen yazıların veyahut fax'ın çıktısınıda alsınlar lütfen...)
Saygılarımla,
ozaya

Mesajby ardem » 19 Oca 2009 16:48

arkadaşlar bu konuda tüketici hakem heyetine dilekçe yazarak başvuruda bulunabiliriz.
Kullanıcı avatarı
ardem

Return to Tuzla Konutları 2 Etap Konutları