Welcome
Hoş Geldiniz!!^_^<strong>KİPTASHABERCİTY</strong>.

Sitemizi Öncelikle Ziyaret Ettiğiniz İcin Teşekkürler. <a href="/profile.php?mode=register">ÜYE OLMAK İCİN BURAYA TIKLAYIN ---</a>

HADIMKÖY 2.ETAP SON DURUM

Hadımköy Konutları ile ilgili yazışmalar

Moderator: eozyurt

HADIMKÖY 2.ETAP SON DURUM

Mesajby MKOCA1967 » 24 Şub 2009 11:28

Merhaba arkadaşlar, Pazar günü evleri görmeye gittim. İzlenimlerimi sizlerle paylaşmak istedim.
Arkadaşlar evlerimiz 11 adet 75m2 – 11 adet 125m2 ve 22 adet 95m2 olmak üzere 44 binadır.
İnşaatları yapan firmalar,
75 m2 evleri İttifak inşaat ltd.şti.
95m2 evleri bema inşaat ltd.şti.( 11 adet bina)
95m2 evleri Çakır inşaat ( 11 adet bina ) Çakır inşaat iflas etmiş bu binaların devamını 125m2 yapan Güryapı inşaat yapıyor.
125m2 evler Güryapı İnşaat (11adet bina )
Şuanda en hızlı ilerleyen sırasıyla bema inşaatın yaptığı 95m2 .-güryapı125m2-ittifak75m2 –güryapı inşaat 95 m2.
İflas eden Çakır inşaatın binalarını Güryapı inşaat yeni devir almış.Güryapı inşaatın elindeki 11 adet 95m2 binaların 6 adedi yapılmış 1 tanesi yarım 1 tanesinin temelini yapıyorlar 3 adet binanın temeli dahi kazılmamış ancak ben gür yapı inşaata 125 m2 yaptığını gördüğüm için güveniyorum disiplinli ve çok kaliteli iş yapıyorlar şahsi görüşüm bu binaları diğerlerine yetiştirirler.
Binaların 95m2 5 adet bina hariç tamamının kabası bitmiş bazılarında mantolama-yalıtım bazılarında dış cephe boyanmaya başlanmış bir çoğunun camlarının çerçevesi takılmış.
Görüştüğüm bema inşaatın yetkilisi konutların teslimi hakkında ağustos ayı diye söz verildi ancak bir-bir buçuk aydır havaların aşırı soğuk geçmesinden dolayı sıva ve alçı yapamıyoruz oda bütün inşaatı etkiliyor.Bizde bir an önce bitirip kiptaştan paramızı almak istiyoruz yoksa kiptaş parayı vermiyor diyorlar.Belki bir-iki ay sarkma olabilir diyor.Gerçi onlar teslim etse bile biz tüm firmalar inşaatı bitirmeden daireleri teslim alamayacağız.
Cami inşaatının betonu bitmiş sadece tuğlalarının örülmesi kalmış.
Okul inşaatının temeli atılmış,okul ve kreş iç içedir.Ticaret merkezine henüz başlanmamış.
Ulaşım çok rahattır aşağıdaki hatlar beş dakikada bir bizim sitenin önünden geçiyor.
İett :hadımköy-alkent-beylikdüzü-avcılar metrobüs
Ö.halk otobüsü:hadımköy-alkent-beylikdüzü-avcılar metrobüs-yenibosna metro
Dolmuş :hadımköy-alkent-beylikdüzü
Dolmuş :hadımköy-boğazköy-esenkent-bahçeşehir-esenyurt köyiçi-esenyurt tabela
Benim tahminime göre bizim site araba ile boğazköye en fazla üç dakika mesafede bizim sitede hayat başlayınca Boğazköy –bahçeşehir-altınşehir-esenler-aksaray-Yenikapı hattı bizim siteye uzayabilir.veya hadımköy merkezden ayrı bir hat açıbilir.
Konutların iki yüz metre kuzeyinden geçen tranvay hattında bakım yapılmış sanıyorum.galiba ileriye dönük olarak Zeytinburnu-bağcılardan üzerinden ikitelli olimpiyat stadına gelen tranvayı buraya bağlayacaklar.Sitenin kuzeyindeki tranvay hattının çevresindeki tepeleri duyumuma göre toki parsellemiş bizim konutların çevresinin kısa vadede çok gelişeceğini tahmin etmekteyim.Yine sitenin altından Ömerli köyüne giden yola sanki bakım yapılmış.buradan bizim sitenin ikinci yolunu Boğazköy-bahçeşehire bağlayabilirler.

Benim şahsi düşünceme göre kiptaşın Avrupa yakasında yapmış olduğu sosyal projelerin içinde en güzeli konumu ve yeri itibariyle bizim konutlardır.Sitemiz ana yola iki yüz mt.mesafede Boğazköy-bahçeşehir iki-üç kilometre mesafede, devamlı otobüs geçiyor,yollar zaten sıfır asfalt, trafik derdi yok,sakin,havası temiz,köy sitenin dibinde koyun,keçi vb.hayvanlar besleniyor.azda olsa meyva ve sebzecilik yapılıyor ortam buna müsait.
Ana yoldan sitenin tam karşısına bakan yerden hadımköye giderken yolun kenarında kiptaş konutları diye tabela var tabelanın olduğu yerlerden yolun kenarındaki bariyerleri kesmişler acaba sitenin yolunu buradan verebilirler mi ben bunu sordum ana net bir cevap alamadım.
İnşallah en kısa zamanda bitirirlerde rabbim bizlerede kendi evlerimizde oturmamızı nasip eder.
Arkadaşlar benim bu konutları seçmemdeki en büyük nedenlerden biri üç yaşında bir oğlum var malum İstanbul şartlarını biliyorsunuz çocuklar sokaklarda oynuyor.Araba ve diğer türlü korkulardan sokağa beraber bile çıksa insan korkuyor.böyle bir sitede çocuklarımızı yetiştirmek bizim için daha güzel olacağını sanıyorum.ben ve benim durumumda olan arkadaşlarında böyle düşündüğü kanaatindeyim.
“Ev alma komşu al” ata sözünden yola çıkarak bu sitedeki arkadaşlarla tanışmak sohbet etmek iserim.Mesela kiptaşın daire kuralarından önce kendi komşunu kendin seç projesi var buna göre orta seviyede bir katı kuraya girmeden dört ailenin biz aynı katta oturmak istiyoruz diye kiptaşa müracaat ederse kiptaş bu dört aileye bir kat belirliyor ve kendi aralarında kura yapıyor bu bizlerdeki sözleşmelerde yazıyor.ama konuyu iyice araştırırız. Benim dairem 95m2 dairedir.Allah izin verirse hayatımızı orada devam ettirmeye karar verirsek komşuluk bence oradaki daire kuralarından daha önemlidir.
İyi günler.

Mustafa
Erbaalimustafa60@mynet.com
MKOCA1967

Re: HADIMKÖY 2.ETAP SON DURUM

Mesajby ZGRSRN » 24 Şub 2009 13:41

MKOCA1967 yazdı:Merhaba arkadaşlar, Pazar günü evleri görmeye gittim. İzlenimlerimi sizlerle paylaşmak istedim.
Arkadaşlar evlerimiz 11 adet 75m2 – 11 adet 125m2 ve 22 adet 95m2 olmak üzere 44 binadır.
95m2 evleri Çakır inşaat ( 11 adet bina ) Çakır inşaat iflas etmiş bu binaların devamını 125m2 yapan Güryapı inşaat yapıyor.
Şuanda en hızlı ilerleyen sırasıyla bema inşaatın yaptığı 95m2 .-güryapı125m2-ittifak75m2 –güryapı inşaat 95 m2.
İflas eden Çakır inşaatın binalarını Güryapı inşaat yeni devir almış.Güryapı inşaatın elindeki 11 adet 95m2 binaların 6 adedi yapılmış 1 tanesi yarım 1 tanesinin temelini yapıyorlar 3 adet binanın temeli dahi kazılmamış ancak ben gür yapı inşaata 125 m2 yaptığını gördüğüm için güveniyorum disiplinli ve çok kaliteli iş yapıyorlar şahsi görüşüm bu binaları diğerlerine yetiştirirler.
Binaların 95m2 5 adet bina hariç tamamının kabası bitmiş bazılarında mantolama-yalıtım bazılarında dış cephe boyanmaya başlanmış bir çoğunun camlarının çerçevesi takılmış.
Görüştüğüm bema inşaatın yetkilisi konutların teslimi hakkında ağustos ayı diye söz verildi ancak bir-bir buçuk aydır havaların aşırı soğuk geçmesinden dolayı sıva ve alçı yapamıyoruz oda bütün inşaatı etkiliyor.Bizde bir an önce bitirip kiptaştan paramızı almak istiyoruz yoksa kiptaş parayı vermiyor diyorlar.Belki bir-iki ay sarkma olabilir diyor.Gerçi onlar teslim etse bile biz tüm firmalar inşaatı bitirmeden daireleri teslim alamayacağız.
Okul inşaatının temeli atılmış,okul ve kreş iç içedir.Ticaret merkezine henüz başlanmamış.
Ulaşım çok rahattır aşağıdaki hatlar beş dakikada bir bizim sitenin önünden geçiyor.
Benim tahminime göre bizim site araba ile boğazköye en fazla üç dakika mesafede bizim sitede hayat başlayınca Boğazköy –bahçeşehir-altınşehir-esenler-aksaray-Yenikapı hattı bizim siteye uzayabilir.veya hadımköy merkezden ayrı bir hat açıbilir.
Konutların iki yüz metre kuzeyinden geçen tranvay hattında bakım yapılmış sanıyorum.galiba ileriye dönük olarak Zeytinburnu-bağcılardan üzerinden ikitelli olimpiyat stadına gelen tranvayı buraya bağlayacaklar.Sitenin kuzeyindeki tranvay hattının çevresindeki tepeleri duyumuma göre toki parsellemiş bizim konutların çevresinin kısa vadede çok gelişeceğini tahmin etmekteyim.Yine sitenin altından Ömerli köyüne giden yola sanki bakım yapılmış.buradan bizim sitenin ikinci yolunu Boğazköy-bahçeşehire bağlayabilirler.

Benim şahsi düşünceme göre kiptaşın Avrupa yakasında yapmış olduğu sosyal projelerin içinde en güzeli konumu ve yeri itibariyle bizim konutlardır.Sitemiz ana yola iki yüz mt.mesafede Boğazköy-bahçeşehir iki-üç kilometre mesafede, devamlı otobüs geçiyor,yollar zaten sıfır asfalt, trafik derdi yok,sakin,havası temiz,köy sitenin dibinde koyun,keçi vb.hayvanlar besleniyor.azda olsa meyva ve sebzecilik yapılıyor ortam buna müsait.
Ana yoldan sitenin tam karşısına bakan yerden hadımköye giderken yolun kenarında kiptaş konutları diye tabela var tabelanın olduğu yerlerden yolun kenarındaki bariyerleri kesmişler acaba sitenin yolunu buradan verebilirler mi ben bunu sordum ana net bir cevap alamadım.
İnşallah en kısa zamanda bitirirlerde rabbim bizlerede kendi evlerimizde oturmamızı nasip eder.
Arkadaşlar benim bu konutları seçmemdeki en büyük nedenlerden biri üç yaşında bir oğlum var malum İstanbul şartlarını biliyorsunuz çocuklar sokaklarda oynuyor.Araba ve diğer türlü korkulardan sokağa beraber bile çıksa insan korkuyor.böyle bir sitede çocuklarımızı yetiştirmek bizim için daha güzel olacağını sanıyorum.ben ve benim durumumda olan arkadaşlarında böyle düşündüğü kanaatindeyim.
“Ev alma komşu al” ata sözünden yola çıkarak bu sitedeki arkadaşlarla tanışmak sohbet etmek iserim.Mesela kiptaşın daire kuralarından önce kendi komşunu kendin seç projesi var buna göre orta seviyede bir katı kuraya girmeden dört ailenin biz aynı katta oturmak istiyoruz diye kiptaşa müracaat ederse kiptaş bu dört aileye bir kat belirliyor ve kendi aralarında kura yapıyor bu bizlerdeki sözleşmelerde yazıyor.ama konuyu iyice araştırırız. Benim dairem 95m2 dairedir.Allah izin verirse hayatımızı orada devam ettirmeye karar verirsek komşuluk bence oradaki daire kuralarından daha önemlidir.
İyi günler.

Mustafa

Uzun süredir evlerimizle ilgili bu kadar detaylı haberler almamıştık. Emeğin için çok Teşekkürler MKOCA1967.
Bende 95 m2 haksahibiyim. Anlattıklarına göre biraz aksilikler yaşanmış. Ancak bunlar içinde çözüm yoluna gidilmiş olması çok sevindirici. Toplu kura olayını bende araştırmıştım ancak dediğiniz gibi isteğinize göre yer vermiyorlar. 4 kişi olarak kuraya girildiğinde bir kişi kurayı çektikten sonra takip eden daireleri diğer 3 kişiye veriyorlar. Bu daireler 1,2,3,4 de olabilir- 20,21,22,23 de.

En kısa zamanda evlerimize kavuşmak dileğiyle...
ZGRSRN

Mesajby wolf » 24 Şub 2009 21:07

emeğiniz ve paylaştıklarınız için çok teşekkürler hayırlısıyla ağustos ta evler teslim edilirde bizde sıkıntıdan kurtulururuz çünki ağustos ilk haftası nikahım var ama ortada ev yok :)
HADIMKÖY KONUTLARI 2. ETAP
wolf

Mesajby kudret » 24 Şub 2009 22:55

öncelikle bu kadar detaylı bilgi verdiğinden dolayı arkadaşıma çok teşekkür ederim. ben de 95 m2 hak sahibiyim. yüzyüze tanışmadan önce gelecekte yaşayacağım yerde böyle güzel düşüncelere sahip arkadaşların olması beni ziyadesiyle sevindirdi. gerçekten komşuluk çok önemli. yaşadığımız yerin fiziksel özellikleri kadar belki daha da önemli. inşaallah bir an önce evlerimize taşınır ve siz güzel insanlarla tanışırız.
kudret

Mesajby sates2434 » 25 Şub 2009 11:00

SELAM ARKADAŞLAR BENDE 95 m2 HAK SAHİBİYİM ARKADAŞA DUYARLILIĞINDAN DOLAYI TEŞEKKÜR EDERİM. SAYGILARIMLA.
sates2434

Mesajby Sarı Kanarya » 25 Şub 2009 16:27

Bütün 95 metrekareciler burada toplanmış ne güzel ben de geldim. İnşallah hepimiz aynı blokta otururuz güzel olur valla. Ya da 4'ümüz bir olup bi katı kapatalım ne dersiniz :lol: Ama şöyle deniz gören taraftan olsun de mi ama. Şaka bi yana da inşallah güzel olacak arkadaşlar yerimiz harika ve gelişime müsait bir nokta. Hakkımızda hayırlısı olsun şu krizden etkilenmeden ödeme gücü versin Rabbim. Hepimiz ağız tadıyla oturalım inşallah.
Sarı Kanarya

Mesajby gumus » 25 Şub 2009 18:08

Mustafa bey,verdigin genis bilgilere cok tesekkur ederim.uzun zamandir bilgi alamiyorduk.
gumus

Mesajby eozyurt » 25 Şub 2009 19:39

Bende 95 m2 haksahibiyim.Mustafa Beye yaptığı açıklamasından dolayı teşekkür ediyorum.Özellikle Çakıryapı meselesinin çözüme kavuşturulmuş olmasına sevindik.Allah herkese hayırlısıyla bu evlerde oturmayı ve ev alma komşu al misali güzel bir komşu olmayı nasip etsin.

Bu arada Sultançiftliği-Arnavutköy bölgesinde oturan hak sahipleri için farklı bir ulaşım imkanı var.Sultançiftliğinden yaklaşık 15-20 dakikada bir kalkan minibüsler var.Bunlar Arnavutköy-Haraççı-Hadımköy Toki konutları üzerinden Hadımköy merkeze kadar gidiyor.Ayrıca Bayrampaşa-Gaziosmanpaşa-500Evler-Sultançiftliği-Habibler-Arnavutköy-Haraççı-Hadımköy güzergahını kullanan halk otobüsü olan midibüsler var.

Burada cevaplayan arkadaşlar hep 95 m2 maşallah.Forumdaki diğer 95 m2 arkadaşlarda buraya cevap yazsın.Belki ilerde tanışmak nasip olur.Şunuda merak ediyorum.Eğer evler Ağustos-Eylülde teslim edilirse hemen taşınmayı düşünüyormusunuz?Ben hemen taşınmayı düşünyorum ama evler boş kalırsa yani herkes taşınma işini ağırdan kalırsa ıssız yerde insanın canı sıkılır.Bir arkadaşa Esenyurt 4.etaptaki dairesi 3 ay önce teslim edildi.Kendisinin söylediğine göre sitenin halen üçte biri taşınmamış.
eozyurt

Mesajby cesar » 25 Şub 2009 20:44

vallahi yeterki teslim etsinler tek başıma bile otururum ama o tarihte etçeklerini düşünmüyorum 6 ayda okadar iş bitermi zannetmiyorum ama hayırlısı olusun inşallah
cesar

Mesajby kudret » 25 Şub 2009 22:28

ben de evlerin teslimatından sonra taşınacağım inşaallah. tabii okulun da bitmiş olması ve eğitim öğretime başlaması gerekir.
kudret

Mesajby wolf » 25 Şub 2009 23:51

ben teslim ediliredilmez hemen taşınmayı planlıyorum
wolf

Mesajby MKOCA1967 » 26 Şub 2009 10:49

wolf yazdı:emeğiniz ve paylaştıklarınız için çok teşekkürler hayırlısıyla ağustos ta evler teslim edilirde bizde sıkıntıdan kurtulururuz çünki ağustos ilk haftası nikahım var ama ortada ev yok :)

Wolf şimdiden size mutluluklar dilerim.inşallah bir ömür boyu mutlu yaşarsınız.
Evler konusuna gelince bende teslim alır almaz hemen taşınmayı düşünüyorum.Daha önceden kiptaştan ev alan ve şuanda evinde oturan arkadaşlarımın tavsiyesi "site dolmadan hemen evine taşınırsan evle ilgili sorunların olduğu zaman evi yapan firma sorunlarını hemen giderir.site dolunca sorunlar artacağı için sıkıntını gidermekte daha çok sıkıntı çekersin demişlerdi.(evlerin tamir bakımı ile ilgili inşaat firmasından yetkililer iki yıl sitede hizmet vereceklermiş)
Ben konutları ziyarete ilk önce Ağustos ayında gitmiştim o zaman bema inşaat en geride idi Aralık ayında gittiğimde İttifak inşaatın yetkilisine sordum bema inşaat çok yavaş ilerliyordu şu anda hepinizi geçmiş dedim onlar bana bizde anlayamadık galiba çalışan işçi sayısını artırdılar bayada ilerlediler diyordu.bu ay gittiğimde ise iki üç binayı boyamışlardı bile.(Şuanda binaların genelde dış cephe ısı yalıtımını yapıyorlar oda binaların çoğunun boyanmış gibi olduğunu gösteriyor bu ziyarete gidenleri yanıltmasın)

yukarıdaki açıklamayı altı ayda bitmez diyen arkadaşlar için yaptım bana görede Eylül ayı ortası gibi Ramazan bayramı öncesi teslim edebilirler.O sebeple sen sıkıntı çekmemek için kendini ona göre ayarlasan iyi olur ama hiç belli olmaz çünkü önümüz yaz havalar ısınacak,günler uzayacak İnşallah hayırlısıyla sorunsuz bir şekilde hızla bitirir bize teslim ederler.Bana göre herşey haziran ayında netleşir.Sağlıcakla kalın,Allaha emanet olun.

Mustafa
MKOCA1967

Mesajby wolf » 26 Şub 2009 13:13

MKOCA1967 yazdı:
wolf yazdı:emeğiniz ve paylaştıklarınız için çok teşekkürler hayırlısıyla ağustos ta evler teslim edilirde bizde sıkıntıdan kurtulururuz çünki ağustos ilk haftası nikahım var ama ortada ev yok :)

Wolf şimdiden size mutluluklar dilerim.inşallah bir ömür boyu mutlu yaşarsınız.
Evler konusuna gelince bende teslim alır almaz hemen taşınmayı düşünüyorum.Daha önceden kiptaştan ev alan ve şuanda evinde oturan arkadaşlarımın tavsiyesi "site dolmadan hemen evine taşınırsan evle ilgili sorunların olduğu zaman evi yapan firma sorunlarını hemen giderir.site dolunca sorunlar artacağı için sıkıntını gidermekte daha çok sıkıntı çekersin demişlerdi.(evlerin tamir bakımı ile ilgili inşaat firmasından yetkililer iki yıl sitede hizmet vereceklermiş)
Ben konutları ziyarete ilk önce Ağustos ayında gitmiştim o zaman bema inşaat en geride idi Aralık ayında gittiğimde İttifak inşaatın yetkilisine sordum bema inşaat çok yavaş ilerliyordu şu anda hepinizi geçmiş dedim onlar bana bizde anlayamadık galiba çalışan işçi sayısını artırdılar bayada ilerlediler diyordu.bu ay gittiğimde ise iki üç binayı boyamışlardı bile.(Şuanda binaların genelde dış cephe ısı yalıtımını yapıyorlar oda binaların çoğunun boyanmış gibi olduğunu gösteriyor bu ziyarete gidenleri yanıltmasın)

yukarıdaki açıklamayı altı ayda bitmez diyen arkadaşlar için yaptım bana görede Eylül ayı ortası gibi Ramazan bayramı öncesi teslim edebilirler.O sebeple sen sıkıntı çekmemek için kendini ona göre ayarlasan iyi olur ama hiç belli olmaz çünkü önümüz yaz havalar ısınacak,günler uzayacak İnşallah hayırlısıyla sorunsuz bir şekilde hızla bitirir bize teslim ederler.Bana göre herşey haziran ayında netleşir.Sağlıcakla kalın,Allaha emanet olun.

Mustafa

çok teşekkürler iyi dileklerin ve temennilerin için
ben evi teslim ettikleri gibi taşınacağım benimde tek temennim engeç eylül gibi evlerimize kavuşabilmek nikah tarihini en son temmuz sonuna kadar uzatabildim daha ilerisi iki tarafından programına uymuyor tek temennim bir an önce evlerin teslim edilmesi eylül ü geçerse yandım vall :?
wolf

Mesajby eozyurt » 26 Şub 2009 17:13

Mustafa Kardeş resim çekebildinmi?Birde boyası bitmiş binaların içine girme şansı varmı?Ben 4 ay önce gittiğimde şantiye sahasına girmek yasaktı dışardan resim çekmiştim.
eozyurt

Mesajby MKOCA1967 » 27 Şub 2009 11:32

eozyurt yazdı:Mustafa Kardeş resim çekebildinmi?Birde boyası bitmiş binaların içine girme şansı varmı?Ben 4 ay önce gittiğimde şantiye sahasına girmek yasaktı dışardan resim çekmiştim.

Hayır resim çekemedim.Şantiye sahasına girmek yasak.Güvenlik İçeri bırakmıyor.Bence Binaları kuraya kadar gezdirmezler sanıyorum.Çünkü Esenyurt 4.etapta bir hak sahibinin ricasını kıramamışlar daire tesliminden onbeş gün önce gezdirmek için içeri bırakmışlar.Hak sahibi ayağı kayıp yaralanmış olay sağcılığa intikal etmiş,dairelere bir ay giriş çıkışı yasaklamışlar.Daireler o sebeple teslim edecekleri tarihten bir ay geç teslim edilmiş.Ben bu bilgiyi Esenyurt 4.Etap şantiyesinden aldım.Gerçi yinede Esenyurt 4.Etabı 17 ayda teslim ettiler.
MKOCA1967

Mesajby mehmet içağasıoğlu » 27 Şub 2009 14:32

MKOCA1967 yazdı:Merhaba arkadaşlar, Pazar günü evleri görmeye gittim. İzlenimlerimi sizlerle paylaşmak istedim.

İyi günler.

Mustafa
mehmet içağasıoğlu

Mesajby mehmet içağasıoğlu » 27 Şub 2009 14:45

elinize sağlık mustafa bey,kiptaş kuralarından bir yıl sonra en doyurucu haberi sizden aldık.musadenizle bende bir katkı yapmak istiyorum.sirkeciden çatalca trenine binersek 2,7 tl bilet parası ve tam 1 saat sonra deliklikaya durağında indiğimizde evimize ulaşıyoruz.fakat günde yalınızca 4 sefer var.bu seferlerin artması için ileride toplu dilekçe vermek gerekecek bu tip konular için burada ve facebook ta kiptaş hadımköy II diye açılan sitelere destek verelim,tanışalım.bu siteyi oluşturanlara teşekkürler
mehmet içağasıoğlu

Mesajby ibrahimarslan » 01 Mar 2009 03:13

ResimResimResimResimResimResimResim

Merhaba Arkadaşlar;
"MKOCA"arkadaşımızın bu detaylı araştırması ve bunlarları bizimle paylaştığı için teşekkür ediyorum.Bu başlık altında resim eksikliğini 19 Şubat 2009 tarihinde çekmiş olduğum resimlerle renklendirmek istedim.
İnşaat alanında çalışmalar hızla devam ediyor. Tahmin edilen eylül ekim kasım ayları muhtemel teslim aralığı olacağını düşünüyorum.
Ulaşımla alakalı ise belediyenin bazı yenilikler yapmadığı taktirde "MKOCA" arkadaşımızın ulaşım kolaylığı görüşüne katılmıyorum.
Ulaşımla alakalı organize bir şekilde belediye ile temasa geçilmediği taktirde şu anki durum o kadarda iç açıcı değil.Ayrıca üstten geçen hadımköy-alkent yoluna siteden kısa bağlantı yapılması şart görünüyor.Aksi taktirde anayol yürüme mesafesinde diyemeyiz.
Raylı sistemin (banliyo) hadımköye ulaşması ve bunun yanında belirli aralıklarla istanbul merkez bölgelere iett'nin ekspres seferelerine ihtiyaç olduğunu düşünüyorum.
Yeni yerleşim bölgesi olması dolayısıyla bir çok eksiğin olduğu bölgede hizmetin daha hızlı gelmesi organize ve planlı isteklerle mümkündür.
Saygılarımla
ibrahimarslan

Mesajby tanir70 » 01 Mar 2009 18:42

ibrahimarslan yazdı:ResimResimResimResimResimResimResim

Merhaba Arkadaşlar;
"MKOCA"arkadaşımızın bu detaylı araştırması ve bunlarları bizimle paylaştığı için teşekkür ediyorum.Bu başlık altında resim eksikliğini 19 Şubat 2009 tarihinde çekmiş olduğum resimlerle renklendirmek istedim.
İnşaat alanında çalışmalar hızla devam ediyor. Tahmin edilen eylül ekim kasım ayları muhtemel teslim aralığı olacağını düşünüyorum.
Ulaşımla alakalı ise belediyenin bazı yenilikler yapmadığı taktirde "MKOCA" arkadaşımızın ulaşım kolaylığı görüşüne katılmıyorum.
Ulaşımla alakalı organize bir şekilde belediye ile temasa geçilmediği taktirde şu anki durum o kadarda iç açıcı değil.Ayrıca üstten geçen hadımköy-alkent yoluna siteden kısa bağlantı yapılması şart görünüyor.Aksi taktirde anayol yürüme mesafesinde diyemeyiz.
Raylı sistemin (banliyo) hadımköye ulaşması ve bunun yanında belirli aralıklarla istanbul merkez bölgelere iett'nin ekspres seferelerine ihtiyaç olduğunu düşünüyorum.
Yeni yerleşim bölgesi olması dolayısıyla bir çok eksiğin olduğu bölgede hizmetin daha hızlı gelmesi organize ve planlı isteklerle mümkündür.
Saygılarımla

Bu fotoğrafları paylaşımın için teşekkür ederim dostum.
tanir70

Mesajby eozyurt » 01 Mar 2009 21:25

Kardeş resimler için teşekkür ederim.Uzun zamandır böyle resimler bekliyorduk.Mustafa arkadaşın dediği gibi bazı bloklarda hayli ilerleme var.Fransız balkonlar bile monte edilmiş gördüğüm kadarıyla.4 bölüm halinde yapıldığı için her firma aynı hızla çalışmıyor.Ama havaların ısınmasıyla özellikle dış cephe ilerlemesi daha da hızlı olacaktır.O dışı beyaz görünen bloklar mantolaması yapılıp üzeri sıvanan binalar.O bloklara bundan sonra son kat boya yapılacak.Ve başvuru döneminde gördüğümüz katalogdaki halini almış olacak.
eozyurt

Mesajby MKOCA1967 » 02 Mar 2009 16:24

İyi günler.

Mustafa

Öncelikle İbrahim arkadaşımıza resimler için teşekkür ediyorum.Ulaşım konusundaki fikirlerine saygı duyuyorum.Yukarıdaki yazıma ek olarak şunu belirtmek isterim ki bundan bir yıl önce Özel halk otobüsleri haricinde bu hatta başka araç yoktu.Herşey zamanla olacaktır.Bizim siteden metrobüs mesafesi 30-40 dk.dır.Mayıs Ayında metrobüs beylikdüzüne gelecektir.Haliyle metrobüs ile bizim konutların arasındaki mesafe 20dk.inecektir.Metrobüse binince Gitmek İsteyen Kadıköye kadar gidebilir.Ayrıca Hadımköy-Esenyurt Arası dolmuş bizim konutlardan 7-8dk. bahçeşehire ulaşmaktadır.Bahçeşehirden Mecidiyeköye-Yenikapıya-Taksime Expres seferler devamlı vardır.Ben Bu seferlerin bizim konutlara kadar uzatabileceği görüşününe bildirmiştim.Kabataş-Eminönü-Yenikapı-zeytinburnu-bağcılar hattından gelen Tramvay 2010 da altınşehirde olacak.
İbrahim beyin yürüyüş yolu mesafesi konusundaki düşüncesine hak veriyorum.Ancak konutları ziyarete giden arkadaşlarda bilirki ve burada yorumlarında da belirtenler oldu bende yazımda belirttim.Sitenin başından yol açılacağı konusunda ancak kimse tam olarak bağlantı yerini bilmiyor.Orada 44 bina toplam 2300 civarı daire olacaktır buda aşağı yukarı 10.000 nüfuslu koca bir yer demektir.Kiptaş gibi koca bir firma bu kadar insanı köyün içinden dediğiniz yoldan yürütür mü sizce sizede mantıklı geliyor mu.ya sitenin başından yol açacaklar yada hadımköyden gelen otobüsler bizim sitenin içine kadar girecektir. Elbette sıkıntılar çekeceğiz hiç sıkıntı çekmeyeceğiz demiyorum.Siz birde Hadımköy 1.etaptakilerin halini düşünün

Mustafa
MKOCA1967

Return to Hadımköy 2 Etap Konutları