Welcome
Hoş Geldiniz!!^_^<strong>KİPTASHABERCİTY</strong>.

Sitemizi Öncelikle Ziyaret Ettiğiniz İcin Teşekkürler. <a href="/profile.php?mode=register">ÜYE OLMAK İCİN BURAYA TIKLAYIN ---</a>

Balkon Kapatma

Tuzla Konutları ile ilgili yazışmalar.

Moderator: beykoz

Balkon Kapatma

Mesajby beykoz » 25 Ağu 2009 11:38

TRK komşumuz bu konuyla ilgili başlık açılmasını istedi. Kendi düşüncemide söyleyeyim. Biz 1 m2 balkonumuz yok diye üzülüyoruz. Sizlerde hazır balkonu kapatıp balkonsuz ev yapmayı düşünüyorsunuz. Dünya hali işte.
Kullanıcı avatarı
beykoz

Mesajby DENİZ » 25 Ağu 2009 13:25

BALKON KAPATMA HAKKINDA YÖNETİMLE GÖRÜŞTÜM.KİPTAŞ YÖNETİMİ TAM OLARAK OTURMADAN VE ORTAK BİR KARAR ALINMADAN BALKON KAPATMA YAPILAMAYACAKMIŞ. BENCE DE DOĞRU. HERKES KAFASINA GÖRE YAPARSA GÖRÜNTÜ KİRLİLİĞİ YAŞANIR DİYE DÜŞÜNÜYORUM.

SAYGILAR
DENİZ

Mesajby Arzu_76 » 25 Ağu 2009 13:57

Bende katılıyorum sizlere balkon kapatmak görüntü açısından kötü olur. Sitenin ahengini bozmamak lazım.
Arzu_76

Balkon

Mesajby selimist19 » 25 Ağu 2009 14:28

Pimapenle kamatmak görüntü kirliliğine sebep olabilir, üstelik site yönetiminin de izin vereceğini sanmıyorum.
Ama sanırım cam balkon mümkün. Hatta site yönetim binasında bulunan, korniş, duşakabin vb. yapan kişi aynı zamanda cam balkon ilanı da vermişti. "kendisine sitede cam balkonun yasak olup olmadığını" sordum.
Kendisi yasak olmadığını söyledi.
Ayrıca b bloklar için yaklaşık 1500 TL civarı maliyeti olduğunu söyledi.
selimist19

Re: Balkon Kapatma

Mesajby the end » 25 Ağu 2009 14:37

beykoz yazdı:TRK komşumuz bu konuyla ilgili başlık açılmasını istedi. Kendi düşüncemide söyleyeyim. Biz 1 m2 balkonumuz yok diye üzülüyoruz. Sizlerde hazır balkonu kapatıp balkonsuz ev yapmayı düşünüyorsunuz. Dünya hali işte.

valla beykoz haklısın bizim 1m2 balkonumuz olsun derken kapatmaya çalışmak isteyenler olabilir ama üst katlar bu konuda haklı olabilir çünkü balkonda oturup sefa yapmak rüzgar açısından zorluk çıkarabilir belki rüzgar gelen tarafa tek yönlü camda kullanmak isteyebilirler. Gerçekten üst katlar çok esiyor kullanamadıktan sonra değerlendirmek lazım...

ayrıca giriş katları için demir parmaklık konusunda da başlık açılsa iyi olur acaba demir parmaklıklar kiptaş tarafından karşılanacak mı? 1. etapta bu şekilde olmuş.
the end

Mesajby ceylan » 25 Ağu 2009 14:42

evet zemin katta oturanlara verilen şerefiyelerle parmaklık yaptırmaya kalkarsak bu haksızlık olmuyormu. hak geçmiyormu?
ceylan

Mesajby TRK » 25 Ağu 2009 16:34

the end yazdı:
beykoz yazdı:TRK komşumuz bu konuyla ilgili başlık açılmasını istedi. Kendi düşüncemide söyleyeyim. Biz 1 m2 balkonumuz yok diye üzülüyoruz. Sizlerde hazır balkonu kapatıp balkonsuz ev yapmayı düşünüyorsunuz. Dünya hali işte.

valla beykoz haklısın bizim 1m2 balkonumuz olsun derken kapatmaya çalışmak isteyenler olabilir ama üst katlar bu konuda haklı olabilir çünkü balkonda oturup sefa yapmak rüzgar açısından zorluk çıkarabilir belki rüzgar gelen tarafa tek yönlü camda kullanmak isteyebilirler. Gerçekten üst katlar çok esiyor kullanamadıktan sonra değerlendirmek lazım...

ayrıca giriş katları için demir parmaklık konusunda da başlık açılsa iyi olur acaba demir parmaklıklar kiptaş tarafından karşılanacak mı? 1. etapta bu şekilde olmuş.

Merhaba,

Ben de en üst katta oturduğum için balkonda ne yazık ki sefa yapamayacağım.

Bu noktada standard bir kapatma şekli belirlenebilir.
TRK

Mesajby Çervatoğlu Ailesi » 25 Ağu 2009 17:46

Arzu_76 yazdı:Bende katılıyorum sizlere balkon kapatmak görüntü açısından kötü olur. Sitenin ahengini bozmamak lazım.

Sayın komşumu estetik kaygılar açısından haklı bulmaktayım. Ancak konuyu bir de KAT MÜLKİYETİ AÇISINDAN da irdelemenin faydalı olacağını düşünmekteyim. Bu bağlamda foruma katkıda bulunması amacıyla bu konuda kaleme alınmış bir haberin linkini de istifadenize sunmak istiyorum.

:arrow: http://www.tumgazeteler.com/?a=839640

Sağlıkla,
Çervatoğlu Ailesi halihazırda B-6 Blok Da:5 teki dairesini siz nezih insanlarla komşuluk etmeye layık bir aileye KİRAYA VERME beklentisindedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
Gökhan: 0532 472 22 65
Kullanıcı avatarı
Çervatoğlu Ailesi

Mesajby Tu-Er » 26 Ağu 2009 16:14

HERKEZE MERHABA.

ARKADAŞLAR BU BALKON KAPATMA OLAYINI BENDE ÇOK CİDDİ BİR ŞEKİLDE DÜŞÜNÜYORUM.ÇÜNKÜ BENDE 11. KATTA OTURUYORUM VE ÜSTELİK BENİM DAİREM SİTE DIŞINA BAKTIĞI İÇİN EPEYCE BİR RÜZGAR ALIYOR.DOLAYISI İLE BU ŞEKİLDE BALKONDA OTURMAK İMKANSIZ HALE GELİYOR.

BEN BALKONU SAADECE CAMLA YAPILAN KAPATMA YÖNTEMİYLE KAPATMAYI DÜŞÜNÜYORUM.ZAATEN SİTEMİZ İÇİNDE EN UYGUN KAPATMA ŞEKLİNİN BU OLACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM.BU ŞEKİLDE BİNANIN HİÇBİR YERİNE EXTRA BİR YÜK GETİRMEYECEĞİ GİBİ BİRDE DIŞ GÖRÜNÜŞÜNDE MİNİMUM SEVİYEDE DEĞİŞİKLİK YAPMASI ARTI ÖZELLİKLERİ.
BU ŞEKİLDE BALKON KAPATMAYI DÜŞÜNEN ARKADAŞLARLA BİR OLUP FİRMALARDAN YÜKSEK ADETLER ÜZERİNDEN TEKLİF İSTEYELİM DERİM Kİ BUDA BERABER HAREKET ETMEMİZ GEREKTİĞİNİ GÖSTERİYOR BİZE.
ŞİMDİYE KADAR HEMEN HEMEN HİÇ BİR KONUDA BİRLİK SAĞLAYAMADIK EN AZINDAN BU BALKON OLAYINDA BİR 10-15 KİŞİ OLABİLİRSEK NE MUTLU BİZE DERİM.

NE DERSİNİZ ARKADAŞLAR VERMI ACABA CAMLA BALKON KAPATTIRMAYI DÜŞÜNEN??
EN AZINDAN ÖNÜMÜZDEKİ YAZA İYİ BİR SAYI TOPLARSAK O KADAR İYİ PAZARLIK ETME ŞANSIMIZ OLUR.
Tu-Er

Mesajby the end » 28 Ağu 2009 11:22

ceylan yazdı:evet zemin katta oturanlara verilen şerefiyelerle parmaklık yaptırmaya kalkarsak bu haksızlık olmuyormu. hak geçmiyormu?

burada ne demek istediniz anlamadım?! sizden para alıp parmaklık yaptıracağımızı söyledim?!

giriş kat olduğum için 4000 TL iade aldım burada haksızlık nerde ? sizede zemın çıksaydı sizde para alırdınız
ayrıca 1.etapta kiptaş parmaklıkları yaptırmış diye söylediler
the end

Mesajby beykoz » 28 Ağu 2009 11:32

the end yazdı:
ceylan yazdı:evet zemin katta oturanlara verilen şerefiyelerle parmaklık yaptırmaya kalkarsak bu haksızlık olmuyormu. hak geçmiyormu?

burada ne demek istediniz anlamadım?! sizden para alıp parmaklık yaptıracağımızı söyledim?!

giriş kat olduğum için 4000 TL iade aldım burada haksızlık nerde ? sizede zemın çıksaydı sizde para alırdınız

1. etapta şöyle bir farklılık var. Giriş dairelerin kuraya dahil edilmeyeceği söylenmiş satışta ama kuraya dahil edilince daha fazla - şerefiye verip ve parmaklık yaptırılarak telafi yoluna gidildi.
Kullanıcı avatarı
beykoz

Mesajby ceylan » 28 Ağu 2009 13:05

the end yazdı:

bizde zemin kattayız. sitemim ondan. aldığımız parayı parmaklık yaptırmaya kalkışınca bize ne kalacak. haksızlık buradan kaynaklanıyor. bizde zemin katların kuraya dahil edileceğini bilmiyorduk.
ceylan

Mesajby 2.etp 10-B ARZU » 28 Ağu 2009 14:17

Tu-Er yazdı:HERKEZE MERHABA.

ARKADAŞLAR BU BALKON KAPATMA OLAYINI BENDE ÇOK CİDDİ BİR ŞEKİLDE DÜŞÜNÜYORUM.ÇÜNKÜ BENDE 11. KATTA OTURUYORUM VE ÜSTELİK BENİM DAİREM SİTE DIŞINA BAKTIĞI İÇİN EPEYCE BİR RÜZGAR ALIYOR.DOLAYISI İLE BU ŞEKİLDE BALKONDA OTURMAK İMKANSIZ HALE GELİYOR.

BEN BALKONU SAADECE CAMLA YAPILAN KAPATMA YÖNTEMİYLE KAPATMAYI DÜŞÜNÜYORUM.ZAATEN SİTEMİZ İÇİNDE EN UYGUN KAPATMA ŞEKLİNİN BU OLACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM.BU ŞEKİLDE BİNANIN HİÇBİR YERİNE EXTRA BİR YÜK GETİRMEYECEĞİ GİBİ BİRDE DIŞ GÖRÜNÜŞÜNDE MİNİMUM SEVİYEDE DEĞİŞİKLİK YAPMASI ARTI ÖZELLİKLERİ.
BU ŞEKİLDE BALKON KAPATMAYI DÜŞÜNEN ARKADAŞLARLA BİR OLUP FİRMALARDAN YÜKSEK ADETLER ÜZERİNDEN TEKLİF İSTEYELİM DERİM Kİ BUDA BERABER HAREKET ETMEMİZ GEREKTİĞİNİ GÖSTERİYOR BİZE.
ŞİMDİYE KADAR HEMEN HEMEN HİÇ BİR KONUDA BİRLİK SAĞLAYAMADIK EN AZINDAN BU BALKON OLAYINDA BİR 10-15 KİŞİ OLABİLİRSEK NE MUTLU BİZE DERİM.

NE DERSİNİZ ARKADAŞLAR VERMI ACABA CAMLA BALKON KAPATTIRMAYI DÜŞÜNEN??
EN AZINDAN ÖNÜMÜZDEKİ YAZA İYİ BİR SAYI TOPLARSAK O KADAR İYİ PAZARLIK ETME ŞANSIMIZ OLUR.

evet haklısınız bizde b10 11.kattayız.aynı sorunu yaşıyoruz.ama verilen 1500 tl fiyat yüksek geldi bana.dediğiniz gibi toplanıp uygun fiyata yaptırabiliriz.
2.etp 10-B ARZU

Mesajby beykoz » 28 Ağu 2009 15:03

ceylan yazdı:
the end yazdı:

bizde zemin kattayız. sitemim ondan. aldığımız parayı parmaklık yaptırmaya kalkışınca bize ne kalacak. haksızlık buradan kaynaklanıyor. bizde zemin katların kuraya dahil edileceğini bilmiyorduk.

Başvuru formunda dahil edildiği yazıyordu 75 m2 lerde. Şöyle bir ibare vardı 20 adet giriş kat engelliler için ayrılıp geri kalanı kuraya dahil edilecek.
Kullanıcı avatarı
beykoz

Mesajby ceylan » 28 Ağu 2009 15:23

yanlış biliyorsunuz hangi blokta bu engelliler için ayrılmış 20 daire. 75 liklerde yok.
ceylan

Mesajby the end » 29 Eyl 2009 14:50

bende engelliler için 20 daire nerede göremedim ?!
hem dikkat edin giriş katlara taşınan bile yok mesela benim blokta 4 girişde boş. Ben engelliler için 20 daire kuraya katılmadığına inanmıyorum.
ama girişten memnunmuyum evet geçen 10. kata girdim taşınmışlardı ziyaret ettim ama kendi daireme girince kıymetini anladım
zaten temelli taşınmayacağım için giriş iyi oldu bahçe içinde gibi ön cephayade bakıyor gayet hoş
the end

Mesajby beykoz » 29 Eyl 2009 15:25

the end yazdı:bende engelliler için 20 daire nerede göremedim ?!
hem dikkat edin giriş katlara taşınan bile yok mesela benim blokta 4 girişde boş. Ben engelliler için 20 daire kuraya katılmadığına inanmıyorum.
ama girişten memnunmuyum evet geçen 10. kata girdim taşınmışlardı ziyaret ettim ama kendi daireme girince kıymetini anladım
zaten temelli taşınmayacağım için giriş iyi oldu bahçe içinde gibi ön cephayade bakıyor gayet hoş

Ben engelli statüsünde ev alan 2 kişiyle tanıştım.
Kullanıcı avatarı
beykoz

Mesajby beykoz » 29 Eyl 2009 16:04

Aşağıdaki başvuru formunda engellilerle ilgili açıklama var; ki bunu 95 ve 115 m2 ye başvuran arkadaşlarımız göremediler bende formu görmeleri için ekliyorum.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli yetkilere sahip değilsiniz.
Kullanıcı avatarı
beykoz

Mesajby ceylan » 29 Eyl 2009 18:10

Bize de giriş katından ev çıkınca kiptaşa sorduğumuzda, 95likler de engellilerin 20 dairesi denildi. BEYKOZ bey sizin tanışmış olduğunuz engelli arkadaşların evleri kaç m2 lik?

okulumuzda 3. sınıfların da öğretmenleri varmı?
ceylan

Mesajby beykoz » 30 Eyl 2009 13:10

75 m2.1 den 8. sınıfa kadar bütün sınıfların öğretmen ve öğrencileri var.
Kullanıcı avatarı
beykoz

Return to Tuzla Konutları 2 Etap Konutları